Huracánowi również minus sześć w tabeli!

Pod koniec marca Komisja Dyscyplinarna Superliga Argentina ukarała San Lorenzo de Almagro odjęciem sześciu punktów w tabeli za zaległości finansowe wobec swoich piłkarzy. Teraz za podobne przewinienie identyczną sankcję od włodarzy ligi otrzymał odwieczny rywal papieskiego klubu, czyli Huracán. Zarząd „El Globo” od razu wysłał odwołanie do samego Trybunału Arbitrażowego ds. sportu w helweckiej Lozannie. Podobnie, jak w przypadku „Cuervos” odjęcie punktów jest wstrzymane aż do ogłoszenia decyzji przez organ odwoławczy.

Druga część kary San Lorenzo, czyli zakaz transferowy na najbliższe okienko transferowe także został zastosowany wobec Huracánu. Komisja Dyscyplinarna Superliga Argentina pod kierownictwem Mario Laporty surowo dała w kość dwóm odwiecznym wrogom, którzy zwlekają z wypłacaniem pensji swoim zawodnikom.

Klub ze stadionu Parque Patricios ukończył zmagania ligowe na dziesiątej lokacie, która wobec degradacji Tigre dałaby im kwalifikację do przyszłorocznej Copa Sudamericana. Łącznie zgromadzili 35 punktów, a więc gdyby kara stała się ostateczna, wówczas „El Globo” zajmą w tabeli dopiero piętnaste miejsce z 29 oczkami.

Sankcje dla obu ekip nie wpłyną na ustalenie par rundy eliminacyjnej Copa de La Superliga. Co za tym idzie, te dwie renomowane marki ze stolicy Argentyny – Buenos Aires zmierzą się ze sobą w derbach na rzeczonym etapie turnieju.

Nie licząc odjętych punktów Huracán skończył kampanię Superliga Argentina na dziesiątej lokacie w klasyfikacji mając 35 oczek, San Lorenzo de Almagro jest 23. konsekwentnie uciuławszy 23 punkty. Do końca kwietnia powinniśmy znać stanowisko CAS w sprawie winy bądź jej braku u stołecznych teamów.

Comments are closed.