Grupy Mundialu U-20

W niedzielę przeprowadzono w Gdyni losowanie grup nadchodzących Mistrzostw Świata U-20, które zorganizuje Polska. Uczestnikiem tej imprezy jest również Argentyna. Nowi młodzieżowi wicemistrzostwie Ameryki Południowej trafili do grupy F, gdzie ich rywalami będą Portugalia, Korea Południowa oraz RPA.

Podopieczni Fernando Batisty dwa spotkania grupowe – z Koreańczykami oraz Południowoafrykańczykami rozegrają w Tychach, natomiast szlagierowo zapowiadającą się batalię przeciwko Portugalii stoczą w Bielsku-Białej. Przez całą pierwszą rundę „Albicelestes” przebywać będą zatem w województwie śląskim.

Nadarza się okazja ku rewanżom, ponieważ Argentyńczycy ulegli 1:2 Korei Południowej podczas poprzednich MŚ U-20, których Azjaci byli gospodarzami. Natomiast z Portugalią kraj srebra wtopił 0:2 na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii. Na obu tych turniejach argentyńska drużyna narodowa odpadła podczas zmagań grupowych.

Oto zestaw grup tegorocznego Mundialu U-20:

Turniej rozpocznie się 23 maja, a zakończy 15 czerwca. Przez fazę grupową do 1/8 finału awansują czołowe dwie ekipy każdej grupy oraz mające najlepszy dorobek punktowy cztery drużyny z trzecich miejsc.

Przypomnijmy, iż na poprzednich dwóch Mistrzostwach Świata do lat dwudziestu „Albicelestes” nawet nie zdołali wyjść z grupy.

Argentyna jest najbardziej utytułowanym krajem w historii Mundiali U-20 – mistrzostwo globu w tejże kategorii wiekowej wygrała aż sześciokrotnie. 

Comments are closed.