11-tki klubów Primera División de Argentina

Przypuszczalne wyjściowe składy 26. drużyn, które będą rywalizowały w argentyńskiej Superlidze podczas drugiej części sezonu 2018/2019 (stan na grudzień 2018):

Pogrubioną czcionką piłkarze sprowadzeni do danego klubu w zimowym mercado:

BOCA JUNIORS

Esteban Andrada (Marcos Díaz) – Julio Buffarini (Kevin MacAllister/Marcelo Weigandt), Carlos Izquierdoz (Paolo Goltz), Junior Alonso (Lisandro López/Gastón Ávila), Emmanuel Más (Frank Fabra) – Jorman Campuzano (Agustín Almendra), Iván Marcone (Nicolás Capaldo/Julián Chicco) – Nahitan Nández (Sebastián Villa), Carlos Tévez [C] (Mauro Zárate), Cristian Pavón (Emanuel Reynoso) – Darío Benedetto (Ramón Ábila)

Trener: Gustavo Alfaro

*****************************************************************************

RIVER PLATE

Franco Armani (Germán Lux/Enrique Bologna) – Gonzalo Montiel, Lucas Martínez Quarta (Robert Rojas/Kevin Sibille), Javier Pinola (Luciano Lollo), Fabrizio Angileri [może grać tylko w Libertadores] – Ignacio Fernández (Camilo Mayada), Leonardo Ponzio [C] (Bruno Zuculini), Enzo Pérez (Santiago Sosa) – Christian Ferreira (Nicolás De La Cruz/Jorge Carrascal) – Lucas Pratto (Matías Suárez/Julián Álvarez), Rafael Santos Borré (Ignacio Scocco)

PS. Milton Casco z powodu złamania prawego obojczyka nie zagra do końca sezonu

PS 1. Exequiel Palacios doznał kontuzji przesunięcia kości strzałkowej w stopie i nie pojawi się na boisku do końca sezonu

PS 2. Juan Fernando Quintero zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, przez co również nie wystąpi już w tej kampanii

Trener: Marcelo Gallardo

*****************************************************************************

SAN LORENZO DE ALMAGRO

Fernando Monetti (Sebastián Torrico/José Devecchi) – Gino Peruzzi (Víctor Salazar/Marcelo Herrera), Marcos Senesi (Gonzalo Rodríguez), Fabricio Coloccini (Gianluca Ferrari), Damián Pérez (Gabriel Rojas/Elías Pereyra) – Héctor Fertoli (Gonzalo Castellani/Nahuel Barrios), Fernando Belluschi (Ariel Rojas/Manuel Insaurralde), Raúl Loaiza (Gerónimo Poblete/Román Martínez), Rubén Botta (Andrés Rentería/Jonás Acevedo) – Nicolás Reniero (Gustavo Torres/Adolfo Gaich), Nicolás Blandi [C] (Juan Camilo Salazar)

Trener: Jorge Almirón

*****************************************************************************

INDEPENDIENTE

Martín Campaña [C] (Milton Álvarez/Gonzalo Rehak) – Fabricio Bustos (Gonzalo Asis), Alan Franco (Guillermo Burdisso), Jorge Nicolás Figal (Emanuel Brítez), Gastón Silva (Juan Sánchez Miño) – Francisco Silva (Nicolás Domingo), Pablo Pérez (Fernando Gaibor) – Martín Benítez (Gonzalo Verón), Pablo Hernández (Ezequiel Cerutti), Cecilio Domínguez (Jonathan Menéndez) – Silvio Romero (Francisco Pizzini/Mauro Molina)

PS. Carlos Benavídez leczy kontuzję zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie i nie zagra do końca sezonu

Trener: Ariel Holan

*****************************************************************************

RACING CLUB

Gabriel Arias (Javier García/Carlos Olses) – Renzo Saravia (Iván Pillud), Alejandro Donatti (Rodrigo Schlegel), Leonardo Sigali (Lucas Orbán/Héctor Villalba), Eugenio Mena (Alexis Soto) – Marcelo Díaz (Nery Domínguez) – Matías Zaracho (Augusto Solari), Guillermo „Pol” Fernández (Martín Ojeda), Neri Cardozo (Julián López) – Darío Cvitanich (Jonathan Cristaldo/Andrés Ríos), Lisandro López [C] (Mateo Cassierra)

PS. rezerwowy bramkarz Gastón Gómez oraz pomocnik Mauricio Martínez leczą zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagrają do końca sezonu. Natomiast Ricardo Centurión został dyscyplinarnie odsunięty od składu.

Trener: Eduardo Coudet

*****************************************************************************

ESTUDIANTES LA PLATA

Mariano Andújar [C] (Daniel Sappa) – Facundo Sánchez (Facundo Mura/Matías Ruiz Díaz), Jonathan Schunke (Juan Ignacio Díaz), Gonzalo Jara (Nicolás Bazzana), Iván Erquiaga (Fernando Evangelista/Mauricio Rosales) – Rodrigo Braña (Iván Gómez), Enzo KalinskiManuel Castro (Edwar López), Gastón Fernández (Nahuel Estévez/Juan Bautista Cejas), Matías Pellegrini (Carlo Lattanzio/Franco Sivetti) – Mariano Pavone (Lucas Albertengo/Mateo Retegui)

Trener: Gabriel Milito

*****************************************************************************

GIMNASIA LA PLATA

Alexis Martín Arias (Sebastián Moyano) – Víctor Ayala (Facundo Oreja), Maximiliano Coronel (Manuel Guanini), Gonzalo Piovi (Germán Guiffrey), Lucas Licht [C] (Matías Melluso) – Horacio Tijanovich (Maximiliano Comba/Santiago Rosales), Lorenzo Faravelli (Agustín Bolívar/Juan Cataldi), Franco Mussis (José Paradela/Hernán Tifner), Matías Gómez (Jesús Vargas/Lautaro Chávez) – Santiago Silva (Brian Mansilla/Lucas Calderón), Jan Hurtado (Gianluca Simeone)

Trener: Hernán Ortiz

*****************************************************************************

LANÚS

Matías Ibáñez (Guillermo Sara) – Leonel Di Plácido (José Luis Gómez), Marco Torsiglieri (Nicolás Thaller), Rolando García Guerreño (Tiago Pagnussat/Facundo Monteseirín), Nicolás Pasquini (Darío Cáceres) – Guillermo Acosta (Gabriel Carrasco), Tomás Belmonte (Leandro Maciel), Facundo Quignon (Gastón Lódico) – Sebastián Ribas (Marcelino Moreno), José Sand (Pablo Martínez), Lautaro Acosta [C] (Pedro De La Vega/José Luis Sinisterra)

Trener: Luis Zubeldía

*****************************************************************************

BANFIELD

Iván Arboleda (Facundo Altamirano) – Luciano Gómez (Rodrigo Arciero), Renato Civelli [C] (Alexis Maldonado), Jorge Rodríguez (Rodrigo Tapia), Adrián Sporle (Claudio Bravo) – Emmanuel Cecchini (Adrián Calello), Martín Payero (Matías Moya) – Reinaldo Lenis (Juan Álvarez), Nicolás Bertolo (Agustín Urzi/Nicolás Linares), Jesús Dátolo (Nicolás Silva) – Agustín Fontana (Marcelo Torres/Julián Carranza)

Trener: Hernán Crespo

*****************************************************************************

ROSARIO CENTRAL

Jeremías Ledesma (Josué Ayala/Marcelo Miño) – Gonzalo Bettini (Nahuel Molina Lucero), Óscar Cabezas (Miguel Barbieri), Matías Caruzzo (Marcelo Ortiz), Alfonso Parot (Jonás Aguirre) – Jarlan Barrera (Andrés Lioi), Leonardo Gil (Néstor Ortigoza/Pablo Becker), Fabián Rinaudo (Joaquín Pereyra), Washington Camacho (Agustín Allione/Diego Becker) – Germán Herrera [C] (Claudio Riaño/Agustín Coscia), Fernando Zampedri (Duván Vergara/Maximiliano Lovera)

Trener: Diego Cocca

*****************************************************************************

NEWELL’S OLD BOYS

Alan Aguerre (Nelson Ibáñez) – Facundo Nadalín (Angelo Gabrielli), Teodoro Paredes, Fabricio Fontanini (Stefano Callegari), Mariano Bíttolo (Leonel Ferroni) – Braian Rivero (Jerónimo Cacciabue/Lisandro Alzugaray), Ribair Rodríguez (Emanuel Biancucchi/Maximiliano Ribero) – Cristian Insaurralde (Joel Amoroso/Thomás Silvero), Mauro Formica (Víctor Figueroa/Denis Rodríguez), Maxi Rodríguez [C] (Joaquín Torres/Alexis Rodríguez) – Luís Leal (Francisco Fydriszewski/Alfio Oviedo)

PS. Leandro Grimi leczy kontuzję kolana i najprawdopodobniej wróci dopiero pod koniec sezonu

Trener: Héctor Bidoglio

*****************************************************************************

HURACÁN

Anthony Silva (Fernando Pellegrino) – Christian Chimino (Pablo Álvarez), Federico Mancinelli [C] (Omar Alderete), Saúl Salcedo (Lucas Merolla), Carlos Araujo (Juan Ignacio Sills) – Carlos Auzqui (Javier Mendoza), Israel Damonte (Daniel Hernández/Federico Marín), Iván Rossi (Patricio Toranzo), Andrés Felipe Roa (Walter Pérez) – Lucas Gamba (Juan Garro/Norberto Briasco-Balekian), Lucas Barrios (Andrés Chávez)

Trener: Antonio Mohamed

*****************************************************************************

ATLÉTICO DE TUCUMÁN

Cristian Lucchetti [C] (Alejandro Sánchez) – José San Román (Pier Barrios), Bruno Bianchi (Andrés Lamas), Yonathan Cabral (Franco Sbuttoni/Gastón Iturrieta), Gabriel Risso Patrón (Mathías Abero) – David Barbona (Ramiro Carrera/Tomás Rojas), Rodrigo Aliendro (Favio Álvarez/Claudio Pombo), Juan Mercier (Nery Leyes), Ricardo Noir (Gervasio Núñez/Tomás Cuello) – Mauro Matos (Leandro Díaz), Javier Toledo (Juan Cruz Kaprof/Jonás Romero)

Trener: Ricardo Zielinski

*****************************************************************************

BELGRANO

César Rigamonti (Lucas Acosta) – Tomás Guidara (Federico Álvarez), Juan Patiño (Matías Nani/Joaquín Novillo), Marcelo Herrera (Miguel Martínez), Christian Almeida (Juan Quiroga) – César Meli (Maximiliano Lugo), Federico Lértora [C] (Martín Rivero) – Leonardo Sequeira (Gabriel Alanís), Juan Francisco Brunetta (Gabriel Gudiño), Mauricio Cuero (Cristian Techera) – Diego Mendoza (Anthony Uribe/Tomás Attis)

PS. Sebastián Luna leczy kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie i nie zagra do końca sezonu.

Trener: Diego Osella

*****************************************************************************

TALLERES

Guido Herrera [C] (Mauricio Caranta/Federico Abadía) – Leonardo Godoy (Nahuel Tenaglia), Juan Cruz Komar (Javier Gandolfi/Renzo Paparelli), Miguel Araujo (Enzo Díaz/Mauricio Toni), Facundo Medina (Fernando Bersano) – Juan Ramírez (Gonzalo Maroni/Aldo Araujo), Andrés Cubas (Fernando Juárez/Federico Navarro), Tomás Pochettino (Juan Ignacio Méndez/Cristian Ojeda) – Sebastián Palacios (Joel Soñora/Mauro Ortiz), Dayro Moreno (Junior Arias/Catriel Sánchez), Leonel Rivas (Samuel Sosa/Diego Valoyes)

Trener: Juan Pablo Vojvoda

*****************************************************************************

TIGRE

Gastón Guruceaga (Gonzalo Marinelli) – Martín Galmarini (Matías Pérez Acuña), Ignacio Canuto [C] (Néstor Moiraghi), Gerardo Alcoba (Alexis Niz), Nicolás Colazo (Lucas Rodríguez) – Walter Montillo (Juan Ignacio Cavallaro/Ezequiel Rodríguez), Lucas Menossi (Agustín Cardozo/Maximiliano González), Sebastián Prediger (Jorge Ortiz/Iván Bolaño), Diego Morales (Diego Sosa) – Lucas Janson (Hugo Silveira/Diego Vera), Federico González (Carlos Luna)

Trener: Néstor Gorosito

*****************************************************************************

UNIÓN DE SANTA FE

Nereo Fernández [C] (Joaquín Papaleo/Marcos Peano) – Damián Martínez (Brian Blasi), Yeimar Gómez Andrade (Santiago Zurbriggen), Jonathan Bottinelli (Claudio Corvalán), Bruno Pittón (Santiago Lebus) – Diego Zabala (Matías García), Nelson Acevedo (Darío Bottinelli), Mauro Pittón (Javier Méndez), Franco Fragapane (Braian Álvarez) – Pablo Cuadra (Franco Troyansky), Augusto Lotti (Nicolás Mazzola/Federico Andrada)

Trener: Leonardo Madelón

*****************************************************************************

COLÓN DE SANTA FE

Leonardo Burián – Gustavo Toledo (Alex Vigo), Andrés Cadavid (Emanuel Olivera), Guillermo Ortiz (Damián Schmidt/Facundo Garcés), Gonzalo Escobar (Clemente Rodríguez/Franco Quiroz) – Fernando Zuqui (Christian Bernardi), Matías Fritzler [C] (Adrián Bastía/Brian Galván), Guillermo Celis (Franco Zuculini/Mateo Hernández) – Leonardo Heredia (Tomás Chancalay/Tomás Sandoval), Wilson Morelo (Luis „Pulga” Rodríguez/Nicolás Leguizamón), Marcelo Estigarribia (Gonzalo Bueno/Gabriel Esparza)

Trener: Pablo Lavallén

*****************************************************************************

DEFENSA Y JUSTICIA

Ezequiel Unsain (Diego Rodríguez/Nicolás Avellaneda) – Nicolás Tripichio (Hugo Silva), Alexander Barboza [C] (Lucas Bareiro), Lisandro Martínez (Julio César González), Rafael Delgado (Ignacio González/Maximiliano Caire) – Alexis Castro (Gonzalo Díaz/Lucas Villarruel), Leonel Miranda (Fernando Barrientos), Matías Rojas (José Luis Fernández) – Domingo Blanco (Ciro Rius/Mauricio Tévez), Nicolás Fernández (Ignacio Aliseda/Joaquín Pérez Ibáñez), Fernando Márquez (Bautista Merlini/Ignacio Huguenet)

Trener: Sebastián Beccacece

PS. Gastón Togni, Jonás Gutiérrez i Francisco Cerro leczą poważne kontuzje kolana i wrócą do gry dopiero za kilka miesięcy

*****************************************************************************

GODOY CRUZ

Roberto Ramírez (Andrés Mehring) – Jalil Elías (Agustín Verdugo/Ezequiel Bonifacio), Diego Viera (Agustín Heredia), Tomás Cardona (Joaquín Varela/Nahuel Arena), Luciano Abecasis (Agustín Aleo/Facundo Cobos) – Iván Ramírez (Hernán Bernardello/Kevin Gutiérrez/Agustín Manzur), Fabián Henríquez (Facundo Barboza/Valentín Burgoa/Leandro Lencinas), Diego Sosa (Richard Prieto/Luciano Pizarro) – Ángel González (Victorio Ramis/Iván Smith), Santiago García [C] (Miguel Ángel Merentiel), Juan Martín Lucero (Juan Andrada/Fernando Núñez)

Trener: Lucas Bernardi

*****************************************************************************

SAN MARTÍN DE SAN JUAN

Luis Ardente [C] (Leonardo Corti) – Gonzalo Prósperi (Alex Silva Quiroga), Juan Francisco Mattia (Federico Milo/Juan Rodríguez), Facundo Erpen (Arián Pucheta/Francisco Álvarez), Ian Escobar (Gianni Rodríguez) – Claudio Mosca (Nazareno Solís/Gustavo Villarruel), Mauro Bogado (Matías Fissore/Matías Sánchez), Marcos Gelabert (Francisco Grahl/Nicolás Pelaitay), Franco Cristaldo (Fernando Brandán/Hernán Da Campo/Zacarías Morán Correa)Humberto Osorio (Pablo Palacios Alvarenga/Gonzalo Castillejos), Emanuel Dening (Martín Bravo/Diego Cardozo)

Trener: Rubén Forestello

*****************************************************************************

VÉLEZ SARSFIELD

Alexander Domínguez (Lucas Hoyos) – Gastón Díaz [C] (Fabián Cubero), Joaquín Laso (Lautaro Giannetti), Luis Abram (Hernán De La Fuente), Braian Cufré (Francisco Ortega) – Lucas Robertone (Guido Mainero), Nicolás Domínguez (Pablo Galdames), Gastón Giménez (Yamil Asad/Álvaro Barreal) – Agustín Bouzat (Thiago Almada/Nazareno Bazán), Leandro Fernández (Rodrigo Salinas), Matías Vargas (Jonathan Ramis/Ramiro Cáseres)

Trener: Gabriel Heinze

*****************************************************************************

PATRONATO DE PARANÁ

Sebastián Bértoli [C] (Federico Costa/Emanuel Alarcón) – Lucas Ceballos (Lautaro Geminiani), Agustín Sandona (Dylan Gissi), Renzo Vera (Walter Andrade/Matías Escudero), Nicolás Pantaleone (Bruno Urribarri) – Gabriel Compagnucci (Lautaro Comas/Abel Peralta), Pablo Ledesma (Federico Bravo/Marcos Minetti), Gastón Gil Romero (Damián Lemos/Santiago Briñone), Gabriel Carabajal (Jacobo Mansilla/Agustín Guiffrey) – Gabriel Ávalos (Francisco Apaolaza/Juan Cruz Franzoni), Germán Berterame (Ezequiel Rescaldani/Faustino Dettler/Ignacio Cacheiro)

Trener: Mario Sciacqua

*****************************************************************************

ARGENTINOS JUNIORS

Federico Lanzillota (Lucas Chávez) – Jonathan Sandoval (Jonathan Galván/Ezequiel Ham), Carlos Quintana (Gastón Bojanich), Miguel Torren (Mauro Maidana), Elías Gómez (Enzo Ybáñez) – Damián Batallini (Leandro Paiva/Francis MacAllister), Gastón Machín [C] (Fausto Montero/Matías Romero), Franco Moyano (Adrián Colombino/Francisco González Metilli) – Alexis MacAllister (Leonardo Pisculichi) – Gabriel Hauche (Enrique Javier Borja), Raúl Bobadilla (Claudio Spinelli/Gastón Verón)

Trener: Diego Dabove

PS. Francisco Ilarregui zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i nie zagra do końca sezonu

*****************************************************************************

ALDOSIVI

Luciano Pocrnjić [C] (Fabián Assmann) – Emanuel Iñiguez (Nahuel Yeri), Emiliano Amor (Leonardo Sánchez), Leonel Galeano (Jefferson Mena/Manuel Capasso), Lucas Villalba (Lucas Kruspzky/Leandro Sapetti) – Matías Pisano (Federico Gino/Luciano Perdomo/Leonardo Areal), Iván Colman (Javier Iritier/Dardo Miloc/Ezequiel Videla), Fernando Godoy (Juan Galeano/Juan Ignacio Silva/Ramiro Garay) – Alan Ruiz (Facundo Castillón), Denis Stracqualursi (Franco Pérez/Lucas Di Yorio), Cristian Chávez (Emiliano Ozuna/Yoel Juárez)

Trener: Gustavo Álvarez

*****************************************************************************

SAN MARTÍN DE TUCUMÁN

Jorge Carranza [C] (Pedro Fernández) – Hernán Petryk (Maximiliano Martínez), Rodrigo Moreira (Gustavo Abregú), Lucas Acevedo (Oliver Benítez), Matías García (Lucas Diarte) – Adrián Arregui (Julián Vitale/Alejandro Altuna) – Valentín Viola (Nicolás Delgadillo), Nicolás Giménez (Gonzalo Lamardo), Tino Costa (Emiliano Purita/Nahuel Menéndez), Rodrigo Gómez (Gonzalo Rodríguez) – Luciano Pons (Ramiro Costa)

Trener: Ricardo Caruso Lombardi

Comments are closed.