Sudamericano U-20: falstart w drugiej rundzie

Argentyńczycy kiepsko rozpoczęli finałową fazę grupową chilijskich Mistrzostw Ameryki Południowej U-20. Młodzi „Albicelestes” w mieście Rancagua drugi raz podczas tego turnieju ulegli Ekwadorowi – teraz dla odmiany wynikiem 1:2. Po pierwszej kolejce drużyna Fernando Batisty zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Estadio El Teniente (Rancagua)

Ekwador vs Argentyna 2:1 (1:1)

Gole – 0:1 Thiago Almada (27′), 1:1 Leonardo Campana (38′), 2:1 José Cifuentes (74′)

Ostatnie dwa zwycięstwa po 1:0 nad Urugwajem oraz Peru pod koniec pierwszej rundy dawały nieśmiałe przesłanki, jakoby kryzys Argentyny powoli się kończył. Niestety, początek decydującego etapu imprezy potwierdza, iż tamte wygrane były tylko przebłyskiem formy. Młodzi reprezentanci kraju srebra znów musieli uznać wyższość Ekwadoru i to mimo strzelenia bramki jako pierwsi.

W 27 minucie „Biało-Błękitni” zadali cios. Wówczas zaledwie 17-letni Thiago Almada z rzutu wolnego tuż zza linii szesnastego metra strzelił od rykoszetu oraz po palcach bramkarza adresując futbolówkę do siatki.

Radość jednak nie trwała długo. Zaledwie 11 minut później oponent wyrównał, gdy po nieudanej próbie interwencji Manuela Roffo z najbliższej odległości na pustę siatkę wycelował Leonardo Campana.

Decydujące słowo podczas drugiej połowy mieli właśnie Ekwadorczycy, którzy w 74 minucie także strzelili bezpośrednio po rzucie wolnym. Mierzone uderzenie José Cifuentesa ze stałego fragmentu gry idealnie przy słupku wleciało do bramki.

Na domiar złego chwilę później czerwoną kartkę za brutalny faul obejrzał argentyński pomocnik Fausto Vera. Osłabieni podopieczni Batisty nie wskórali niczego. Ponieważ pozostałe dwa mecze premierowej serii spotkań zakończyły się remisami, to Argentyna obecnie zamyka stawkę.

Skład Argentyny: Manuel Roffo – Aaron Barquett, Nehuén Pérez [C], Facundo Medina, Francisco Ortega – Fausto Vera, Santiago Sosa – Pedro De La Vega (80′, Facundo Colidio), Julián Álvarez, Thiago Almada (70′, Aníbal Moreno) – Maximiliano Romero (65′, Adolfo Gaich)

Okazja do powetowania sobie drugiej wpadki przeciwko Ekwadorowi nadarzy się w piątek, kiedy Argentyńczycy sprawdzą umiejętności Kolumbii.