„Diabły” mocniejsze od „Wilków”

Jedna noc przerwy i wróciły kończące się w ten weekend Torneos de Verano. Minionej nocy w Mar del Plata spotkały się drużyny Independiente oraz Gimnasia La Plata. Zwyciężyli faworyci.

Estadio José María Minella (Mar del Plata)

Independiente vs Gimnasia La Plata 2:0 (1:0)

Gole – Martín Benítez (39′), Ezequiel Cerutti (65′)

Kilka dni temu Gimnasii udało się niespodziewanie pokonać Racing Club, aczkolwiek tym razem nie dali rady drugiemu przedstawicielowi Avellanedy, czyli Independiente.

„Czerwone Diabły” dowodzone przez Ariela Holana stosunkowo łatwo ograły laplateńczyków. Pierwszego gola zdobył Martín Benítez krótko przed przerwą dając prowadzenie wyżej notowanej drużynie. Należycie zwieńczył atak mocnym strzałem oddanym w okolicy piątego metra podczas akcji zainicjowanej centrą z lewego skrzydła Gastóna Silvy. Asystę głową Benitezowi wyłożył Braian Romero.

U progu drugiej części Gimnasia dostąpiła niepowtarzalnej okazji, aby wyrównać. Martín Campaña jednakże heroicznie obronił strzał Horacio Tijanovicha w akcji sam na sam. Później z ostrego kąta dobijał Santiago Silva, a próbę łysego napastnika zatrzymali do spółki obrońca i urugwajski bramkarz, który mimo ofert od zagranicznych klubów summa summarum pozostał w czerwonym dystrykcie Avellanedy.

Tryumf Independiente przypieczętował natomiast Ezequiel Cerutti. W 65 minucie skrzydłowy ten otrzymał na wolnej przestrzeni w szesnastce podanie od Beniteza, aby następnie niepilnowany w akcji sam na sam pokonać Alexisa Martína Ariasa celnym uderzeniem w długi róg. Independiente wypadło zdecydowanie lepiej aniżeli „Los Lobos”.

Sobotniej nocy wraca argentyńska Superliga! Na największym stadionie kraju tanga, czyli El Monumental zaległe spotkanie ósmej kolejki rozegrają tamtejszy River Plate przeciwko Defensa y Justicia.

Nocą o 2:10 za to w Mar del Plata rozpocznie się przedostatni bój Torneos de Verano 2019, gdzie Racing Club będzie chciał zrehabilitować się za poniedziałkową wpadkę z Gimnasią i spróbuje pokonać Rosario Central.