Następny Kolumbijczyk na La Bombonera

1CampuzanoJorman

Ponieważ Pablo Pérez i Nahitan Nández najprawdopodobniej lada chwila opuszczą Boca Juniors, natomiast pod znakiem zapytania stoi również przyszłość Wilmara Barriosa w portowej dzielnicy Buenos Aires są potrzebne kolejne wzmocnienia dla drużyny Gustavo Alfaro. Na dniach sformalizowany zostanie transfer 22-letniego kolumbijskiego pomocnika Jormana Campuzano, który zostanie kupiony z Atlético Nacional za cztery miliony dolarów.

Campuzano jest wychowankiem ojczystego drugoligowca Deportivo Pereira, skąd przeszedł do „Verdolagas” u progu ubiegłego roku. W najlepszej ekipie Kolumbii błyskawicznie wywalczył sobie miejsce wśród wyjściowej jedenastki.

Jego wartość błyskawicznie wzrosła o czym świadczy nie tylko rozegranie aż 47 oficjalnych meczów dla teamu z Medellín podczas ubiegłego roku, ale również powołania do dorosłej reprezentacji Kolumbii. W narodowych barwach zadebiutował we wrześniu podczas towarzyskiego meczu przeciwko Wenezueli (zwyciężonego 2:1), gdzie na ostatnie dziesięć minut konfrontacji zmienił właśnie piłkarza Boca – Wilmara Barriosa. Dotychczas był to jego jedyny występ dla „Los Cafeteros”. Być może za niedługo właśnie z Barriosem będzie tworzył środek pomocy najpopularniejszego teamu Argentyny (o ile rzecz jasna Wilmar nie odejdzie).

Ponieważ transfer Ángela Gonzáleza utknął w próżni (mało tego, do walki o zawodnika włączył się River Plate), a przybycie Ivána Marcone jeszcze nie jest zaklepane, to Campuzano stał się właśnie drugim letnim wzmocnieniem „Bosteros”. Atlético Nacional już w oficjalnym komunikacie potwierdził sprzedaż go do Boca. Finaliści ubiegłorocznej Libertadores zapłacą klauzulę odejścia Jormana wynoszącą cztery miliony dolarów.

1Campuzano21

Jorman Campuzano będzie partnerem Wilmara Barriosa w centrum drugiej linii Boca czy jego następcą?

Zatem ponownie mamy czterech Kolumbijczyków wśród „Xeneizes” – wspomnianego Barriosa, Sebastiána Villę, Franka Fabrę oraz Campuzano. Ponadto spośród obcokrajowców jest Paragwajczyk Júnior Alonso. Natomiast dwaj Urugwajczycy opuszczają zespół – Nahitan Nández jest krok od transferu do włoskiego Cagliari, dla odmiany Lucas Olaza o pół roku wcześniej kończy wypożyczenie z Talleres.

Comments are closed.