Harmonogram Torneos de Verano

Kalendarz tradycyjnego styczniowego cyklu meczów towarzyskich Torneos de Verano na rok 2019. Zmieniło się wiele w porównaniu z poprzednimi edycjami, bowiem podczas nadchodzącej serii nie dojdzie do derbowych pojedynków. Nareszcie AfA i współpracujący z federacją zarząd Superligi zaniechały przesycania terminarza rozgrywek klubowych grosem klasyków, które nie powinny być toczone towarzysko z taką systematycznością (ponieważ wiele z nich kończyło się bójkami między piłkarzami).

Pierwszy raz od 30 lat podczas Torneos de Verano nie zostanie rozegrane żadne towarzyskie Superclásico między Boca Juniors, a River Plate. Obu największym klubom kraju srebra pozwolono odetchnąć po niezapomnianych emocjach związanych z Superfinałem Libertadores.

Na przyszłoroczne turnieje letnie zaproszono jedną ekipę spoza Argentyny, a mianowicie urugwajski Nacional. „Trójkolorowi” z Montevideo stoczą batalię przeciwko River.

Pełna lista meczów Torneos de Verano 2019:

Poniedziałek, 11 stycznia (Salta): San Martín de Tucumán vs Talleres

Niedziela, 13 stycznia (Rosario): Rosario Central vs Belgrano

Poniedziałek, 14 stycznia (Mar del Plata): Racing Club vs Gimnasia La Plata

Wtorek, 15 stycznia (Maldonado, Urugwaj): River Plate vs Nacional [URU]

Środa, 16 stycznia (Mar del Plata): Boca Juniors vs Unión de Santa Fe

Piątek, 18 stycznia (Mar del Plata): Independiente vs Gimnasia La Plata

Sobota, 19 stycznia (Mar del Plata): Racing Club vs Rosario Central

Niedziela, 20 stycznia (Mar del Plata): Aldosivi vs Boca Juniors

Zaplanowano tylko osiem spotkań TdeV 2019, ponieważ czempionat Superligi zostanie wznowiony już pod koniec stycznia (przedtem zazwyczaj liga argentyńska budziła się ze snu letniego w połowie lutego). Niektóre drużyny, m.in. River rozpoczną zmagania jeszcze wcześniej, gdyż muszą rozegrać mecze zaległe.

Comments are closed.