Kiedy nadchodząca Recopa?

Skoro nareszcie wiemy, kto zwyciężył tegoroczne rozgrywki Copa Libertadores i Copa Sudamericana, możemy ustalać termin najbliższej Recopa Sudamericana (Superpucharu Ameryki Południowej). CONMEBOL jednak na razie nie wie czy w jej ramach odbędą się dwa mecze, jak dotychczas czy też jeden, niczym w południowoamerykańskich pucharach od nowego roku.

Odpowiedź na to pytanie zapewne poznamy w przyszłym tygodniu. Jeśli o zdobyciu Recopa Sudamericana 2019 nadal będą decydować dwa starcia, wtedy pierwszy bój między Atlético Parananese, a River Plate na Arena da Baixada w Kurytybie zostanie ustalony na 20 lutego. Natomiast rewanż czekałby 6 marca na El Monumental w Buenos Aires (czyli pojedynki zorganizowane byłyby w środy).

Natomiast jeżeli Południowoamerykańska Federacja Piłkarska podejmie decyzję o wprowadzeniu innowacji ograniczającej Recopę do jednego spotkania, to przeprowadzi się je w sobotę 2 marca – jeszcze nie wiadomo gdzie.

Główną kandydaturą na arenę jedynego pojedynku najbliższej Recopy jest stadion Khalifa Internacional w Doha, gdzie najpewniej stoczony będzie finał najbliższych Mistrzostw Świata w 2022. Katar właśnie dzięki latynoskiemu futbolowi pragnie reklamować swoją markę przed Mundialem, jaki zorganizuje za cztery lata.

Rozegranie Recopy w Azji nie byłoby żadną nowością. W latach 90-tych ubiegłego stulecia pięciokrotnie stoczono bój o to trofeum na arenach Japonii (edycje 1992, 1994, 1995, 1996 i 1997).

Comments are closed.