Rewolucja w San Martín de Tucumán?

Jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o nowinach transferowych. Jednak San Martín de Tucumán już wziął się za przewietrzanie kadry. U beniaminka argentyńskiej Superligi zdeterminowanego, aby utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zapowiada się niezła metamorfoza. Już sześciu piłkarzy ogłosiło swoje odejście z klubu po zakończeniu bieżącego roku.

Jeden z rzeczonej szóstki jest podstawowym zawodnikiem, natomiast pięciu opuszcza team ze względu marnych szans na regularne występy w ekipie „La Ciruja”. Niewątpliwie drużyna, która ostatniej soboty dokonała remontady i nieoczekiwanie zwyciężyła derby Tucumánu utraci jedno mocne ogniwo. Defensywny pomocnik Adrián Arregui z pierwszym dniem stycznia stanie się futbolistą greckiego AEK Ateny.

26-latek aktualnie jest tylko wypożyczony do San Martín z drugoligowego Temperley, więc klub ze stadionu La Ciudadela raczej nie otrzyma za niego jakichkolwiek pieniędzy. Beneficjentem tej transakcji będzie sensacyjny półfinalista tegorocznej Copa Argentina.

Ponadto swoje kontrakty z ekipą Waltera Coyette’a rozwiąże piątka rezerwowych – Emiliano Albín, Matías Cahais, Fernando Cordero, Álvaro Fernández i Fabián Espíndola. Wszyscy wspomnieni zawodnicy zamykają się w przedziale wiekowym 29-33 lata. Żaden z nich nie rozegrał więcej, niż sześciu meczów podczas bieżącej kampanii ligowej.

Nazwiska całkiem interesujące, gdyż Urugwajczyk Albín oraz Cahais i Espíndola to byli zawodnicy Boca (którzy nie zrobili furory wśród „Xeneizes”). Chilijczyk Cordero nie sprawdził się w Argentynie, gdzie przeniósł się po długoletnim stażu w rodzimej Universidad Católica. Natomiast 33-letni Fernández to eks-reprezentant Urugwaju (uczestnik Mundialu 2010) mający najlepsze lata kariery daleko za sobą.

Trener Coyette oraz zarząd San Martín poważnie sondują rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień. Głównymi kandydatami do zasilenia zespołu są doświadczeni pomocnicy – Sebastián Prediger (Tigre), Román Martínez (eks-Tigre, Lanús i Estudiantes La Plata, obecnie drugoligowy Deportivo Morón), a także Nicolás Bertolo (eks-Boca i River, aktualnie Banfield).

Comments are closed.