Piłkarze Superligi dla narodu – listopad, cz. 2

Podsumowanie występów zawodników zrzeszonych w argentyńskich klubach podczas drugiej listopadowej kolejki terminu FIFA na mecze reprezentacji. Na poniższej liście znajduje się niewielu – tylko dziewięciu piłkarzy, ponieważ Boca Juniors i River Plate mogli zatrzymać swoich grajków ze względu na udział w finale Copa Libertadores.

Zawodników podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:

INDEPENDIENTE:

• Maximiliano Meza (skrzydłowy, Argentyna) – wyszedł w podstawowym składzie, grając 73 minuty spotkania Argentyna vs Meksyk (2:0). Generalnie przeciętny występ, chociaż dobrze mu szło przy wymianie podań.
  • Martín Campaña (bramkarz, Urugwaj) – zagrał pełne 90 minut spotkania Francja vs Urugwaj (1:0), gdzie jego drużyna nie dokonała vendetty za ćwierćfinał Mundialu. Zanotował kilka świetnych interwencji i generalnie może być zadowolony z siebie, acz ponownie nie zdołał obronić rzutu karnego dla rywali.
  • Pablo Hernández (ofensywny pomocnik, Chile) – wyszedł w podstawowym składzie i grał do 80 minuty starcia Chile vs Honduras (4:1). Rozegrał przyzwoite spotkanie, choć nie włożył większego udziału do żadnej z bramek.

VÉLEZ SARSFIELD:

• Gastón Giménez (środkowy pomocnik, Argentyna) – cały mecz Argentyna vs Meksyk (2:0) przesiedział na ławce rezerwowych.
  • Alexander Domínguez (bramkarz, Ekwador) – cały mecz Panama vs Ekwador (1:2) przesiedział na ławce rezerwowych.
  • Luis Abram (środkowy obrońca, Peru) – cały mecz Peru vs Kostaryka (2:3) przesiedział na ławce rezerwowych.

RACING CLUB:

• Renzo Saravia (prawy obrońca, Argentyna) – cały mecz Argentyna vs Meksyk (2:0) przesiedział na ławce rezerwowych.

TALLERES:

• Miguel Araujo (środkowy obrońca, Peru) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał pełne 90 minut spotkania Peru vs Kostaryka (2:3). Słabe zawody w jego wykonaniu, ponadto obejrzał żółtą kartkę za jeden z fauli.

HURACÁN:

• Omar Alderete (środkowy obrońca, Paragwaj) – wyszedł w podstawowym składzie, rozgrywając pierwszą połowę meczu RPA vs Paragwaj (1:1). Spisał się całkiem przyzwoicie podczas swego reprezentacyjnego debiutu, choć momentami widoczne były jego braki w doświadczeniu. Zmieniony po przerwie konfrontacji.