Piłkarze Superligi dla narodu – listopad, cz. 1

Podsumowanie występów zawodników zrzeszonych w argentyńskich klubach podczas pierwszej listopadowej kolejki terminu FIFA na mecze reprezentacji. Na poniższej liście znajduje się niewielu – tylko dziewięciu piłkarzy, ponieważ Boca Juniors i River Plate mogli zatrzymać swoich grajków ze względu na udział w finale Copa Libertadores.

Zawodników podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:

INDEPENDIENTE:

• Maximiliano Meza (skrzydłowy, Argentyna) – wszedł z ławki rezerwowych w 67 minucie spotkania Argentyna vs Meksyk (2:0). Rozegrał łącznie około 25 minut i nie zaprezentował niczego godnego uwagi.
  • Martín Campaña (bramkarz, Urugwaj) – zagrał pełne 90 minut spotkania Brazylia vs Urugwaj (1:0). Nie spisał się źle, aczkolwiek też zabrakło jakieś dobrej interwencji w jego wykonaniu. Nie zdołał obronić jedenastki wykonanej przez Neymara, która zaważyła na końcowym wyniku starcia.
  • Pablo Hernández (ofensywny pomocnik, Chile) – przesiedział na ławce rezerwowych całe spotkanie Chile vs Kostaryka (2:3).

VÉLEZ SARSFIELD:

• Gastón Giménez (środkowy pomocnik, Argentyna) – zadebiutował dla reprezentacji „Albicelestes”. Wszedł na boisko w 88 minucie zastępując Leandro Paredesa. Grał bardzo krótko, lecz najważniejsze, iż stał się drugim piłkarzem Vélezu po Matíasie Vargasie, jaki w bieżącym półroczu zadebiutował dla argentyńskiej drużyny narodowej.
  • Alexander Domínguez (bramkarz, Ekwador) – rozegrał całe 90 minut spotkania Peru vs Ekwador (0:2), od 81 minuty nosząc opaskę kapitana drużyny na ramieniu. Zachował czyste konto, odnotował bardzo dobre spotkanie między słupkami ekwadorskiej bramki.
  • Luis Abram (środkowy obrońca, Peru) – także rozegrał całe 90 minut spotkania Peru vs Ekwador (0:2). Spisał się poniżej oczekiwań, zawinił przy pierwszym golu dla Ekwadoru.

RACING CLUB:

• Renzo Saravia (prawy obrońca, Argentyna) – rozegrał pełne 90 minut starcia Argentyna vs Meksyk (2:0). Znakomity występ w jego wykonaniu. Wykonał decydujące dośrodkowanie przy drugim golu dla „Albicelestes”, zaliczając swoistą asystę przy samobóju Isaaca Brizueli.

TALLERES:

• Miguel Araujo (środkowy obrońca, Peru) – wszedł z ławki rezerwowych w 79 minucie spotkania Peru vs Ekwador (0:2). Zagrał łącznie około kwadransa i wypadł przeciętnie.

HURACÁN:

• Omar Alderete (środkowy obrońca, Paragwaj) – Paragwaj nie grał w pierwszej listopadowej kolejce terminu FIFA na mecze reprezentacji.