River straci finał Libertadores?

UWAGA! Jeszcze nie jest pewne czy dojdzie do El Superclásico w finale Copa Libertadores! River może stracić finał elitarnych rozgrywek przez….. swojego trenera, który podczas rewanżowego meczu z Grêmio był zdyskwalifikowany przez CONMEBOL i mógł co najwyżej oglądać spotkanie z trybun.

Tymczasem złamał nałożone na niego zakazy i komunikował się podczas meczu przez walkie-takie ze swoim asystentem Matíasem Biscayem, który w jego zastępstwie dowodził drużyną oraz w przerwie spotkania pojawił się w szatni swoich piłkarzy, co jest zabronione przez regulamin.

Dyskwalifikację na ten mecz otrzymał, gdyż zbyt późno wyszedł z szatni na drugą połowę pierwszego starcia półfinałowego. Klub Grêmio złożył zażalenie do trybunału dyscyplinarnego Południowoamerykańskiej Federacji Piłkarskiej na podstawie artykułu 56 regulaminu CONMEBOL, ponieważ wejście Gallardo do szatni piłkarzy River w przerwie zawodów mogło wpłynąć na wynik końcowy spotkania.

Wobec przewinień trenera Gallardo rezultat rewanżu może zostać zweryfikowany na walkower dla Grêmio! To oznaczałoby, iż rywalem Boca w wielkim finale CL 2018 okaże się jednak obrońca tytułu, a nie odwieczny wróg „Xeneizes”. Warto odnotować, iż w oficjalnym tweecie dotyczącym terminów i godzin rozpoczęcia finałowych meczów finałowych Libertadores 2018 południowoamerykańska federacja piłkarska nie wymieniła nazwy klubu River Plate (ów tweet widzimy na zdjęciu).

Przypomnijmy, iż na boisku w Porto Alegre „Millonarios” zwyciężyli 2:1 ubiegłorocznych zdobywców tego trofeum, odrabiając stratę z pierwszego meczu i awansując dzięki zasadzie bramek na wyjeździe.

Trybunał Dyscyplinarny CONMEBOL wyda oświadczenie dla tej sprawy w sobotę ok. godziny 17:30 naszego czasu. Pierwszy mecz finałowy Pucharu Wyzwolicieli zaplanowano na następną sobotę, 10 listopada o godzinie 20:00 naszego czasu (16:00 czasu lokalnego). Rewanż równo dwa tygodnie później o tej samej godzinie.

Comments are closed.