Podsumowanie występów zawodników zrzeszonych w argentyńskich klubach podczas drugiej kolejki październikowego terminu FIFA na mecze reprezentacji. Jak poradziło sobie 15 futbolistów wysłanych przez teamy Superligi na wojaże narodowe?
Zawodników podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:
BOCA JUNIORS:
- Nahitan Nández (prawy pomocnik, Urugwaj) – wszedł na boisko w 74 minucie spotkania Japonia vs Urugwaj (4:3). Rozegrał trochę ponad kwadrans tego pojedynku. W środku pola prezentował dobrą zespołową grę, aczkolwiek kiepsko spisywał się na przodzie.
- Wilmar Barrios (defensywny pomocnik, Kolumbia) – zagrał pełne 90 minut pojedynku Kolumbia vs Kostaryka (3:1). Bardzo udane zawody ciemnoskórego defensywnego pomocnika, który sumiennie staje się liderem środka pola „Los Cafeteros”.
- Edwin Cardona (skrzydłowy, Kolumbia) – wszedł na boisko w 72 minucie spotkania Kolumbia vs Kostaryka (3:1) zastępując Juana Fernando Quintero. Łącznie przebywał na murawie przez około 20 minut. Przeciętny występ.
- Sebastián Villa (skrzydłowy, Kolumbia) – cały mecz Kolumbia vs Kostaryka (3:1) przesiedział na ławce rezerwowych.
INDEPENDIENTE:
- Maximiliano Meza (skrzydłowy, Argentyna) – cały mecz Argentyna vs Brazylia (0:1) przesiedział na ławce rezerwowych.
- Fabricio Bustos (prawy obrońca, Argentyna) – cały mecz Argentyna vs Brazylia (0:1) przesiedział na ławce rezerwowych.
- Gastón Silva (obrońca, Urugwaj) – cały mecz Japonia vs Urugwaj (4:3) przesiedział na ławce rezerwowych.
- Martín Campaña (bramkarz, Urugwaj) – cały mecz Japonia vs Urugwaj (4:3) przesiedział na ławce rezerwowych.
RIVER PLATE:
- Juan Fernando Quintero (playmaker, Kolumbia) – wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 72 minuty spotkania Kolumbia vs Kostaryka (3:1). Ogólnie dobrze sobie radził, aczkolwiek swoją grą nikogo na kolana nie rzucił. Oddał jeden groźniejszy strzał zza pola karnego zatrzymany przez bramkarza Keylora Navasa.
- Camilo Mayada (rozgrywający lub prawy obrońca, Urugwaj) – wszedł z ławki rezerwowych w 64 minucie starcia Japonia vs Urugwaj (4:3). Rozegrał około 25 minut. Aktywnie poczynał sobie zarówno w ofensywie, jak i na tyłach. Może być zadowolony ze swojego występu.
- Jorge Moreira (prawy obrońca, Paragwaj) – jego reprezentacja nie grała meczów, ale sam piłkarz przebywał w tym czasie na obozie treningowym drużyny „Guaraní”.
RACING CLUB:
- Renzo Saravia (prawy obrońca, Argentyna) – wyszedł w podstawowym składzie i spędził na murawie cały mecz Argentyna vs Brazylia (0:1). Zanotował niezłe spotkanie jak na nowicjusza, który odhaczał swój dopiero drugi kadrowy bój. Był bardzo aktywny, rozbił wiele brazylijskich ataków. Zdarzył mu się również niecelny strzał z dalszej odległości, a za jeden faul obejrzał żółtą kartkę.
- Eugenio Mena (lewy obrońca, Chile) – wszedł po przerwie spotkania Meksyk vs Chile (0:1). Rozegrał połowę go. Generalnie dobry występ w jego wykonaniu.
VÉLEZ SARSFIELD:
- Alexander Domínguez (bramkarz, Ekwador) – rozegrał całe spotkanie Oman vs Ekwador (0:0). Przyzwoite spotkanie w jego wykonaniu, choć nie miał wiele pracy.
LANÚS:
- Rolando García Guerreño (środkowy obrońca, Paragwaj) – jego reprezentacja nie grała meczów, ale sam piłkarz przebywał w tym czasie na obozie treningowym drużyny „Guaraní”.
BANFIELD:
- Danilo Ortiz (środkowy obrońca, Paragwaj) – jego reprezentacja nie grała meczów, ale sam piłkarz przebywał w tym czasie na obozie treningowym drużyny „Guaraní”.
HURACÁN:
- Omar Alderete (środkowy obrońca, Paragwaj) – jego reprezentacja nie grała meczów, ale sam piłkarz przebywał w tym czasie na obozie treningowym drużyny „Guaraní”.
TALLERES:
- Guido Herrera (bramkarz, Argentyna) – cały mecz Argentyna vs Brazylia (0:1) przesiedział na ławce rezerwowych.
ROSARIO CENTRAL:
- Alfonso Parot (lewy obrońca, Chile) – zadebiutował dla reprezentacji narodowej. Wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał pierwszą połowę starcia Meksyk vs Chile (0:1). Spisał się przeciętnie, a do tego obejrzał żółtą kartkę za ostry faul. W przerwie meczu zmieniony przez Eugenio Menę.