Piłkarze Superligi dla narodu – październik, cz. 1

Podsumowanie występów zawodników zrzeszonych w argentyńskich klubach podczas pierwszej kolejki październikowego terminu FIFA na mecze reprezentacji. Jak poradziło sobie w niej 20 futbolistów wysłanych przez teamy Superligi na wojaże narodowe?

Zawodników podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:

BOCA JUNIORS:

• Nahitan Nández (prawy pomocnik, Urugwaj) – wyszedł w podstawowym składzie na mecz Korea Południowa vs Urugwaj (2:1). Rozegrał 45 minut spotkania, spisał się poniżej oczekiwań. Zaliczył dwa bardzo niecelne strzały, a ponadto obejrzał żółtą kartkę za kopniaka kung-fu wymierzonego w Son Heung-mina. Zmieniony w przerwie przez Gastóna Silvę.
  • Wilmar Barrios (defensywny pomocnik, Kolumbia) – wyszedł w podstawowym składzie na mecz USA vs Kolumbia (2:4). Rozegrał 89 minut. Dobrze rozbijał ataki rywala – przyzwoicie wypełniał swoje zadania w środku pola, chociaż za jeden faul obejrzał żółtą kartkę. Tuż przed końcem regulaminowego czasu zastąpił go Juan Daniel Roa.
  • Edwin Cardona (skrzydłowy, Kolumbia) – wszedł w 76 minucie, na ostatni kwadrans spotkania USA vs Kolumbia (2:4) zastępując Radamela Falcao. Grał krótko, nie pokazał niczego szczególnego.
  • Sebastián Villa (skrzydłowy, Kolumbia) – cały mecz USA vs Kolumbia (2:4) przesiedział na ławce rezerwowych.
  • Carlos Lampe (bramkarz, Boliwia) – z powodu aklimatyzacji wśród nowego klubu na La Bombonera został w ostatniej chwili wycofany ze zgrupowania reprezentacji Boliwii.

INDEPENDIENTE:

• Maximiliano Meza (skrzydłowy, Argentyna) – wyszedł w podstawowym składzie na mecz Irak vs Argentyna (0:4). Rozegrał połowę batalii. Mizerny występ, w przerwie starcia zmieniony przez Santiago Ascacibara.
  • Fabricio Bustos (prawy obrońca, Argentyna) – wyszedł w podstawowym składzie na mecz Irak vs Argentyna (0:4). Rozegrał 75 minut. Niezłe zawody w jego wykonaniu. Na kwadrans przed końcem zmieniony przez Waltera Kannemanna.
  • Gastón Silva (obrońca, Urugwaj) – wszedł w przerwie spotkania Korea Południowa vs Urugwaj (2:1). Rozegrał 45 minut. Niezbyt udany pojedynek obrońcy „Inde”.
  • Martín Campaña (bramkarz, Urugwaj) – cały mecz Korea Południowa vs Urugwaj (2:1) przesiedział na ławce rezerwowych.

RIVER PLATE:

• Juan Fernando Quintero (playmaker, Kolumbia) – wszedł w 55 minucie spotkania USA vs Kolumbia (2:4). Wystąpił mimo niepełnej dyspozycji zdrowotnej. Asystował przy golu Radamela Falcao. Rozegrał niecałe półgodziny starcia, gdyż jeszcze w 83 minucie zmienił go Yimmy Chará.
  • Camilo Mayada (rozgrywający lub prawy obrońca, Urugwaj) – cały mecz Korea Południowa vs Urugwaj (2:1) przesiedział na ławce rezerwowych.
  • Jorge Moreira (prawy obrońca, Paragwaj) – jego reprezentacja nie gra meczów w tym miesiącu, ale sam piłkarz przebywa teraz na obozie treningowym drużyny „Guaraní”.

RACING CLUB:

• Renzo Saravia (prawy obrońca, Argentyna) – cały mecz Irak vs Argentyna (0:4) przesiedział na ławce rezerwowych.
  • Eugenio Mena (lewy obrońca, Chile) – rozegrał pełne 90 minut starcia Peru vs Chile (3:0). 30-latek tak, jak i cała jego drużyna wypadł kiepsko.

VÉLEZ SARSFIELD:

• Alexander Domínguez (bramkarz, Ekwador) rozegrał całe spotkanie Katar vs Ekwador (4:3). Rozczarował sromotnie, wpuścił aż cztery bramki przeciwko nisko notowanej azjatyckiej ekipie. W doliczonym czasie, na końcowe sekundy boju przejął opaskę kapitana po tym, jak za czerwoną kartkę wyleciał jego kolega Enner Valencia.

LANÚS:

• Rolando García Guerreño (środkowy obrońca, Paragwaj) – jego reprezentacja nie gra meczów w tym miesiącu, ale sam piłkarz przebywa teraz na obozie treningowym drużyny „Guaraní”.

BANFIELD:

• Danilo Ortiz (środkowy obrońca, Paragwaj) – jego reprezentacja nie gra meczów w tym miesiącu, ale sam piłkarz przebywa teraz na obozie treningowym drużyny „Guaraní”.

HURACÁN:

• Omar Alderete (środkowy obrońca, Paragwaj) – jego reprezentacja nie gra meczów w tym miesiącu, ale sam piłkarz przebywa teraz na obozie treningowym drużyny „Guaraní”.

TALLERES:

• Guido Herrera (bramkarz, Argentyna) – cały mecz Irak vs Argentyna (0:4) przesiedział na ławce rezerwowych.

ROSARIO CENTRAL:

• Alfonso Parot (lewy obrońca, Chile) – cały mecz Peru vs Chile (3:0) przesiedział na ławce rezerwowych.