Poniedziałek na 1:0

Dwa spotkania wieńczące ósmą kolejkę Superliga Argentina zakończyły się wynikami 1:0 dla gospodarzy. Zobaczmy ich skróty, a także ligową tabelę oraz klasyfikację strzelców:

Tigre vs Estudiantes La Plata 1:0 (0:0)

Gol – Facundo Sánchez (49′ – samobój)

Pod pieczą nowego szkoleniowca, a zarazem niedawnego piłkarza tej drużyny – Mariano Echeverría miejscowi postarają się uratować ostatnią nadzieję na utrzymanie.

W starciu przeciwko słabowitym obecnie Estudiantes La Plata outsiderowi pomógł były piłkarz tejże drużyny Facundo Sánchez. To właśnie jego samobójcze trafienie na początku drugiej połowy pozwoliło ekipie z Coliseo de Victoria zgarnąć trzy punkty. Prawy obrońca chciał zatrzymać nieudolne wybicie głową kolegi do tego stopnia niefortunnie, że przed linią bramkową sam skierował futbolówkę do siatki.

U wstępu zawodów prowadzenie Tigre mógł dać występujący przeciwko swej byłej drużynie Juan Ignacio Cavallaro. Nacierającego od boku wyminął dwóch obrońców i przypuścił sprytny strzał z ostrego kąta, jakim obił poprzeczkę. Obie strony w ciągu całego spotkania zaliczyły po jednej dogodnej okazji, jaką przerwał im sędzia dopatrując się wątpliwych spalonych.

Mimo wymęczonego zwycięstwa „El Matador” wciąż długi dystans dzieli od wydostania się spod czerwonej kreski. Aktualnie w tabeli spadkowej brakuje im dziewięciu punktów do ostatniej bezpiecznej ekipy, czyli San Martín de San Juan.

*****************************************************************************

Colón vs Newell’s Old Boys 1:0 (1:0)

Gol – Tomás Chancalay (36′)

Potyczka dwóch czerwono-czarnych drużyn w Santa Fe dla lokalnego Colónu. „Sabaleros” dzięki trafieniu Tomása Chancalay’a w 36 minucie pokonali u siebie nadal pogrążonych w kryzysie Newell’s Old Boys.

Młodzieżowy reprezentant Argentyny niekryty w polu karnym przejął dośrodkowanie Gustavo Toledo i strzałem pod poprzeczkę zaskoczył Alana Aguerre. Małe pocieszenie dla teamu Eduardo Domíngueza po odpadnięciu z Sudamericany.

Gospodarze utrzymali prowadzenie mimo tego, iż przez ostatnie kilka minut musieli radzić sobie osłabieni po czerwonej kartce dla ich bocznego obrońcy Gonzalo Escobara, który przed własną szesnastkę brzydko sfaulował nacierającego oponenta. Na tę chwilę zarówno jedni, jak i drudzy pałętają się w dolnej części klasyfikacji.

26 Lanús, Argentina Lanús 8 0 3 5 5:15 -10 3

PS. Jak można zauważyć od nowej kampanii tylko pierwsze cztery miejsca gwarantują udział w Copa Libertadores 2020. Natomiast pięć miejsc (5-9) daje bilety do Copa Sudamericana 2020. Ta zmiana podyktowana jest powstaniem Copa de La Superliga (czyli nowego argentyńskiego Pucharu Ligi), który zostanie przeprowadzony po zakończeniu ligowych zmagań – jego zwycięzca również zapewni sobie start w Libertadores, a przegrany finalista otrzyma kwalifikację do Sudamericany.

Klasyfikacja strzelców:

6 goli – Emmanuel Gigliotti (Independiente), Lisandro López (Racing Club)

4 gole – Luis Rodríguez (Atlético de Tucumán), Cristian Chávez (Aldosivi), Darío Cvitanich (Banfield), Santiago Silva (Gimnasia La Plata), Nahuel Bustos (Talleres)

3 gole – Matías Pisano (Aldosivi), Nicolás Fernández (Defensa y Justicia), Martín Bravo (San Martín de San Juan), Nicolás Blandi (San Lorenzo de Almagro), Leonardo Heredia (Colón).