Boliwijczyk nowym bramkarzem Boca!

1lampe1

Wobec kontuzji szczęki podstawowego goalkeepera Estebana Andrady, przez którą ten może nie wrócić już na boisko w tym roku „Xeneizes” mogli poza okienkiem transferowym pozyskać nowego bramkarza. Kandydatów wymieniano sporo, aczkolwiek ostatecznie Boca Juniors wypożyczyła do grudnia z chilijskiego Huachipato boliwijskiego „arquero” Carlosa Lampe.

W kadrze mistrzów Argentyny jest obecnie tylko dwóch dyspozycyjnych bramkarzy – Agustin Rossi oraz młody Javier Bustillos. To za mało według trenera Guillermo Barrosa Schelotto oraz prezesa Daniela Angeliciego, którzy od końca września szukali kogoś nowego do obsady bramki. Pierwotnie wybór padł na Peruwiańczyka Pedro Gallese broniącego w meksykańskim Veracruz, lecz z nim nie osiągnięto porozumienia.

Wobec tego nawiązano rozmowy z chilijskim klubem Huachipato w sprawie wypożyczenia do końca bieżącego roku ich goalkeepera. Negocjacje zwieńczono w ciągu tygodnia i tym samym witamy trzeciego Boliwijczyka w historii na La Bombonera. Poprzednimi byli José Milton Melgar (gracz Boca w latach 1985-1988, nota bene potem odszedł do River Plate) oraz Luis Liendo („Bostero” w latach 1997-1998, ale nigdy nie wystąpił dla pierwszej drużyny).

Lampe obecnie ma 31 lat i jest pierwszym bramkarzem, a zarazem kapitanem reprezentacji Boliwii. Od rozpoczęcia zawodowej kariery w 2007 roku aż do 2016 występował tylko dla ojczystych klubów. Dwa lata temu przeniósł się ze Sport Boys Warnes do wspomnianego Huachipato.

U średniaka chilijskiego Campeonato Nacional bronił na tyle dobrze, że w kryzysowej sytuacji zgłosił się po niego półfinalista Copa Libertadores – w tamtejszej lidze nie wpuścił gola przez aż 462 minuty.

Czołowy goalkeeper boliwijskiej drużyny narodowej przychodzi na trzymiesięczne wypożyczenie za kwotę 200 tysięcy dolarów. Boca przysługuje opcja wykupu Lampe za nieujawnioną kwotę. Póki co jest jedynym Boliwijczykiem w argentyńskiej Superlidze.

Comments are closed.