Defensa y Justicia pisze wielką historię

Nie tylko Atlético de Tucumán w Copa Libertadores dokonał czynu wiekopomnego kwalifikując się do ćwierćfinału. W Copa Sudamericana to Defensa y Justicia została ćwierćfinalistą pierwszy raz na kontynentalnej arenie. Wczoraj „Sokoły” pokonały 2:0 na wyjeździe ekipę Banfield w małych derbach południa aglomeracji Buenos Aires, dzięki czemu meldują się wśród najlepszej ósemki turnieju.

Banfield vs Defensa y Justicia 0:2 (0:0)

Gole – Alexander Barboza (75′), Ignacio Aliseda (90+5′)

Pierwszy mecz – 0:0, awans Defensa y Justicia

Za minimalnego faworyta tego argentyńskiego boju 1/8 finału Copa Sudamericana uważano Banfield ze względu przewagi własnego terenu oraz bezbramkowego remisu wywalczonego miesiąc temu u rywali. Aczkolwiek na Estadio Florencio Sola mimo przewagi „El Taladro” zwycięsko jednak wyszła Defensa y Justicia.

Drużyna Sebastiána Beccacece w tym sezonie wyraźnie lepiej radzi sobie na wyjazdach, niż u siebie. Potwierdziła to kolejny raz.

Przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, aczkolwiek DyJ w ostatnim kwadransie boju przypieczętowała awans. W 75 minucie pierwszego gola podczas tego dwumeczu zdobył obrońca Alexander Barboza. Po dośrodkowaniu z kornera Leonela Mirandy wzajemnie przeszkodzili sobie Iván Arboleda oraz Renato Civelli.

Ten drugi uniemożliwił piąstkowanie kolumbijskiemu goalkeeperowi głową wybijając piłkę w tak pokraczny sposób, że ta zatoczyła łuk w powietrzu i wróciła w okolice pola bramkowego. Kapitan gości dopadł futbolówki, głową umieszczając piłkę w bramce.

„El Halcón” nie tylko dowieźli wygraną do ostatniego gwizdka sędziego, ale nawet podwyższyli w piątej doliczonej minucie dzięki skutecznemu kontratakowi. DyJ wybiła piłkę z własnej połowy po rozegraniu autu przez gospodarzy.

Długą lagę przejął na połowie boiska 18-letni pomocnik Ignacio Aliseda. Młodzieniaszek wprowadzony tutaj z ławki rezerwowych poprowadził rajd przez pół boiska, pędem wyprzedził obrońców i w szesnastce wyminął Arboledę trafiając na pustą siatkę. Zdobył gola w oficjalnym debiucie!

Skład Banfield: Iván Arboleda – Rodrigo Arciero, Jorge Rodríguez, Renato Civelli, Claudio Bravo – Enzo Kalinski (77′, Jesús Dátolo), Adrián Calello, Emanuel Cecchini (86′, Marcelo Torres) – Nicolás Bertolo, Luciano Gómez (81′, Juan Álvarez) – Darío Cvitanich [C]

Skład Defensa y Justicia: Ezequiel Unsain – Lucas Bareiro, Alexander Barboza [C], Lisandro Martínez – Christian Almeida, Domingo Blanco, Leonel Miranda, Gastón Togni – Ciro Rius (90+3′, Nahuel Molina Lucero), Fabián Bordagaray (70′, Ignacio Aliseda), Nicolás Fernández (87′, Gonzalo Díaz)

Arbiter: Esteban Ostojich (Urugwaj)

W swoim legendarnym ćwierćfinale Copa Sudamericana sensacyjna Defensa y Justicia skonfrontuje się albo w następnej argentyńskiej batalii, z Colónem albo sprawdzi kolumbijski Junior de Barranquilla.