Argentyńskie kluby na plus

W tygodniu rozegrano pierwsze mecze 1/8 finału Copa Libertadores. Znakomicie w nich zaprezentowały się argentyńskie drużyny, których aż sześć rywalizuje na tym etapie rywalizacji.

O wygranej 2:1 Estudiantes La Plata nad broniącym tytułu Gremio pisaliśmy już wcześniej tutaj. Swój mecz spokojnie wygrali również Boca Juniors, którzy 2:0 pokonali paragwajskie Libertad i przed rewanżem są zdecydowanym faworytem do awansu do kolejnej rundy (relacja tutaj). Niespodzianką jest wygrana 2:0 Atletico Tucuman nad kolumbijskim Atletico Nacional, które jest triumfatorem tych rozgrywek z 2016 roku. Mecz rewanżowy zapowiada się wiec ekscytująco. Natomiast argentyński hit w 1/8 finału pomiędzy Racing Club i River Plate mocno rozczarował. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co jest dobrym wynikiem dla Millonarios, którzy całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ponzio.

W pozostałych spotkaniach chilijskie Colo Colo ograło 1:0 brazylijskie Corinthians, paragwajskie Cerro Porteno przegrało u siebie 0:2 z Palmeiras, a w brazylijskim pojedynku Flamengo uległo u siebie 0:2 Cruzeiro. Mecz Independiente z Santosem zostanie rozegrane w nadchodzącym tygodniu, gdyż został przełożony z racji gry tych pierwszych w spotkaniu o Copa Suruga Bank.

Comments are closed.