Najlepsi w poprzednim sezonie Superligi

Organizatorzy rozgrywek Superliga Argentina przyznali nagrody dla najlepszych piłkarzy za sezon 2017/2018. Wybrano ogółem najlepszego piłkarza, trenera oraz najlepszych z poszczególnych pozycji na boisku.

Nie jest zaskoczeniem, że jako najwybitniejszy futbolista minionej kampanii Superligi uznany został Cristian Pavón z Boca Juniors. „Kichan” wymiatał przez calutki sezon, a podczas pierwszej połowy 2018 roku momentami wręcz w pojedynkę ciągnął „Xeneizes” do drugiego z rzędu mistrzostwa.

Tytułem najlepszego bramkarza nagrodzony został Franco Armani z River Plate, najlepszym obrońcą okrzyknięto Alejandro Donattiego z Racingu Club. Obaj panowie występowali w Argentynie tylko podczas drugiej części sezonu – wcześniej grali zagranicą, odpowiednio w Kolumbii i Meksyku.

Cristian Pavón oficjalnie najlepszym piłkarzem Superliga Argentina w sezonie 2017/2018!

 

Najlepszym pomocnikiem wybrano blisko 40-letniego Pablo Guiñazú z Talleres, a najlepszym napastnikiem został rzecz jasna król strzelców, czyli urugwajski snajper Santiago García z Godoy Cruz.

Wyróżnienie dla najlepszego trenera otrzymał Frank Kudelka dowodzący podczas minionego czempionatu Talleres (teraz opiekuje się drużyną Universidadu de Chile).

Największą rewelacją ligi mianowano oczywiście Lautaro Martíneza, który niedawno stał się najdroższym piłkarzem w historii ligi argentyńskiej, albowiem Racing sprzedał go do włoskiego Interu za zawrotną, jak na latynoskie standardy kwotę 23 milionów euro.

Comments are closed.