Copa Sensacica – wicemistrz za burtą

Nie od dziś wiadomo, że w Pucharze Argentyny sensacyjne rozstrzygnięcia są na porządku dziennym. Co prawda Independiente tudzież River Plate dały do wiwatu beznamiętnie demolując przedstawicieli niższych klas rozgrywkowych, jednakże minionej nocy skompromitował się aktualny wicemistrz kraju, czyli Godoy Cruz odpadając po rzutach karnych z aktualnym mistrzem czwartej ligi!

Estadio Presidente Perón (Córdoba – stadion Instituto)

Godoy Cruz vs Defensores Unidos 1:1 (0:1), rzuty karne – 2:4

Gole – 0:1 Emmanuel Cáceres (31′), 1:1 Victorio Ramis (57′)

Wygląda na to, iż Godoy Cruz po fenomenalnym pierwszym półroczu 2018, gdy jak najbardziej zasłużenie zajął drugie miejsce w Superlidze da sobie pół roku wytchnienia przed startem w Copa Libertadores. Drużyna „Winiarzy” osłabiła się przed nowym sezonem, a co najgorsze opuściło ją dwóch gwiazdorów – Guillermo „Pol” Fernández oraz Juan Garro.

Trener Diego Dabove boryka się z niemałymi problemami kadrowymi przed nową kampanią. Na pucharowy bój awizował możliwie najsilniejszy skład, ale mimo to drużyna wyglądała niekompletnie. Widać było to na boisku w Córdobie, gdzie wysoko poprzeczkę zawiesił klub występujący w rozgrywkach Primera B Metropolitana.

Minęło półgodziny starcia, kiedy Defensores Unidos sensacyjnie objął prowadzenie za sprawą celnego strzału głową Emmanuela Cáceresa.

Efektownym lobem nad bramkarzem wyrównał w 57 minucie rezerwowy podczas minionego sezonu napastnik Victorio Ramis, lecz „Expreso del Tomba” później nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nic nie wskórał nawet król strzelców poprzedniego sezonu Superligi – Santiago García.

Doszło do serii rzutów karnych, gdzie lepiej spisał się beniaminek trzeciej ligi i ku zaskoczeniu wszystkich wyrzucił za burtę drugą siłę minionego sezonu Primera División.

Defensores Unidos pochodzący z miasta Zárate w prowincji Buenos Aires nosi pieszczotliwy przydomek „Wieśniacy” (oryg. „Villeros”). W 1/16 finału „Villeros” sprawdzą potencjał Newell’s Old Boys.

*****************************************************************************

Estadio Eva Perón (Junín)

Atlético de Rafaela vs Defensores de Belgrano 4:1 (2:1)

Gole – 1:0 Enzo Copetti (10′), 2:0 Mathías Quiroga (13′), 2:1 Leandro Martínez (42′), 3:1 Abel Masuero (48′), 4:1 Angelo Martino (81′)

Lekcję zwyciężania w Pucharze Argentyny niektórym pierwszoligowcom dała zaściankowa Atlético de Rafaela, która przecież nieco ponad rok temu sama występowała w rozgrywkach Primera División.

„La Crema” pochodząca prowincji Santa Fe zdeklasowała 4:1 stołecznego trzecioligowca Defensores de Belgrano, który swoją siedzibę ma w dzielnicy Buenos Aires o nazwie Núñez – tam, gdzie lokuje się River Plate. W 1/16 finału Rafaela zmierzy się z Lanús lub Douglas Haig.

Comments are closed.