Świetny początek przygotowań Boca

1masE

Trwa przedsezonowe zgrupowanie piłkarzy Boca Juniors na Florydzie w USA. Poniedziałkowego ranka „Xeneizes” rozbili 7:2 lokalny półamatorski zespół Miami United, zaś sobotniej nocy rozegrali sparing ze znacznie poważniejszym rywalem – Independiente Medellín. Mistrzowie Argentyny nie pozostawili złudzeń Kolumbijczykom pokonując ich 4:2. Mecz rozegrano FAU Stadium w mieście o znajomo brzmiącej nazwie Boca Raton.

Kolumbijskie Independiente w ciągu niecałego tygodnia miało przyjemność zmierzyć się z oboma argentyńskimi gigantami – w poniedziałek bezbramkowo zremisowali, a następnie ulegli po serii jedenastek River Plate. Drużyna Boca minionej nocy zdecydowaniej bardziej dała się we znaki DIM.

Nieoczekiwanie jako pierwsi cios zadali piłkarze z Medellín. Już w 2 minucie fatalny błąd obrońcy „Bosteros” – Paolo Goltza wykorzystał Éver Valencia wyprowadził atak, który trafieniem do pustej siatki wykończył argentyński napastnik rywali Germán Cano.

Aczkolwiek riposta Boca okazała się błyskawiczna, a dokonali jej nowi futboliści drużyny Guillermo Barrosa Schelotto. W 16 minucie niskim strzałem zza pola karnego wyrównał Mauro Zárate. Wychowanek Vélezu, który w czerwcu niespodziewanie wybrał Boca zamiast swego macierzystego klubu przyjął numer 19 na granatowo-żółtej koszulce sponsorowanej od tego sezonu przez Qatar Airways.

Natomiast kilkadziesiąt sekund później skrzydłowy Sebastián Villa kapitalnym golem dał prowadzenie Boca – ciemnoskóry futbolista noszący numer 14 na koszulce w polu karnym efektownie wykiwał dwóch obrońców i niskim uderzeniem w długi róg pokonał Davida Gonzáleza. Argentyńczyk strzelił argentyńskiej ekipie, później Kolumbijczyk ugodził zespół kolumbijski – równowaga zachowana.

1Zarate

Jeszcze przed przerwą czempioni Argentyny w ostatnich dwóch latach podwyższyli na 3:1. Tuż przed kwadransem odpoczynku Agustín Almendra wpakował fantastyczne golazo – wymienił podanie z Emmanuelem Másem, otrzymał od niego odegranie pięta i następnie finezyjnie strzałem zza szesnastki wycelował w samo okienko! 18-letni pomocnik godnie pożegnał się z klubem przed wyjazdem do Hiszpanii na młodzieżowy turniej reprezentacji Argentyny U-20.

U wstępu drugiej części Zárate mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców, lecz jego torpedę z rzutu wolnego sparował nad poprzeczką Andrés Mosquera. W 62 minucie Independiente nawiązało kontakt, albowiem rozmiar porażki na 2:3 zminimalizował Hernán Pertuz głową znajdując drogę do siatki, gdy przeciął centrę z rzutu wolnego.

Ostatecznie „Xeneizes” zwyciężyli różnicą dwóch bramek, albowiem w ostatniej regulaminowej minucie Argentyńczycy spożytkowali kuriozalną stratę obrońcy rywali Jesúsa Murillo po wybiciu bramkarza – Carlos Tévez wykorzystał asystę od Edwina Cardony i strzałem na niemal pustą bramkę ustalił wynik. Boca Juniors zwyciężyła 4:2.

Boca Juniors [ARG] vs Independiente Medellín [COL] 4:2 (3:1)

Gole – 0:1 Germán Cano (2′), 1:1 Mauro Zárate (16′), 2:1 Sebastián Villa (18′), 3:1 Agustín Almendra (45+3′), 3:2 Hernán Pertuz (63′), 4:2 Carlos Tévez (90′)

Skład Boca Juniors: Agustín Rossi – Leonardo Jara, Paolo Goltz (62′, Santiago Vergini), Lisandro Magallán, Emmanuel Más – Pablo Pérez, Agustín Almendra (87′, Julián Chicco) – Sebastián Villa (64′, Gonzalo Maroni), Mauro Zárate (62′, Carlos Tévez), Emanuel Reynoso (87′, Edwin Cardona) – Ramón Ábila (46′, Darío Benedetto)

1BocaInde

Dodajmy również, iż sobotniego popołudnia Boca innym składem rozegrała sparing z „majamskim” amatorskim zespołem – Florida Soccer Soldiers. Argentyński klub wygrał 2:0 dzięki trafieniom Cristianów – Pavóna oraz Espinozy.

Tutaj „Bosteros” wystąpili składem: Guilermo Sara – Julio Buffarini, Santiago Vergini, Carlos Izquierdoz, Leonardo Balerdi – Wilmar Barrios, Julián Chicco – Cristian Espinoza, Gonzalo Maroni, Edwin Cardona – Cristian Pavón

Podopieczni Guillermo Barrosa Schelotto niebawem opuszczą Florydę i udadzą do centralnej części USA, a konkretniej odwiedzą stan Colorado. Tam w mieście Denver najbliższego wtorku Boca rozegra ostatni sparing przed nową kampanią. Rywalem będzie występujący w lidze MLS klub Colorado Rapids.

Za półtorej tygodnia, dokładnie 2 sierpnia najpopularniejszy klub Argentyny oficjalnie rozpocznie sezon 2018/2019 starciem 1/32 finału Pucharu Argentyny przeciw trzecioligowemu Alvarado de Mar del Plata.