Jak wypadli piłkarze Superligi na MŚ 2018?

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie występów piłkarzy zrzeszonych obecnie w argentyńskich klubach podczas całych Mistrzostw Świata. Który spośród dziewięciu ligowców wojujących na rosyjskich boiskach miał najbardziej sprzyjające liczby?

Zawodników podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:

BOCA JUNIORS:

  • Cristian Pavón (skrzydłowy, Argentyna) – 4 mecze rozegrane [na 4 możliwe], z czego jeden w wyjściowym składzie. 153 minuty spędzone na boisku. Zaliczył dwie asysty drugiego stopnia. Dobrze radził sobie w grze zespołowej, lecz straszliwie gubił się w polu karnym rywala. Sam tylko raz miał okazję pokonać goalkeepera rywali, kiedy w pierwszym spotkaniu islandzki goalkeeper wybronił jego centrostrzał zza szesnastki.
  • Nahitan Nández (prawy pomocnik, Urugwaj) – 5 meczów rozegranych [na 5 możliwych], z czego 4 w wyjściowym składzie. 293 minuty spędzone na boisku. Najlepiej spisał się w ćwierćfinale przeciwko Francji, a poza tym nie wzniósł się ponad średni poziom.
  • Wilmar Barrios (defensywny pomocnik, Kolumbia) – 3 mecze rozegrane [na 4 możliwe], z czego 2 w wyjściowym składzie. Zanotował dwa pojedynki w pełnym wymiarze czasowym. 269 minut spędzonych na boisku. Zarobił dwie żółte kartki. Jego występy można ocenić w skali średniej, ale nieco gorzej od Nándeza.

RIVER PLATE:

  • Juan Fernando Quintero (playmaker, Kolumbia) – 4 mecze rozegrane [na 4 możliwe], wszystkie rozpoczął w wyjściowym składzie. Zanotował jedno starcie w pełnym wymiarze czasowym. 310 minut spędzonych na boisku. Jeden gol strzelony, dwie asysty pierwszego stopnia i jedna asysta drugiego stopnia. W fazie grupowej spisywał się znakomicie, ale podczas 1/8 finału przeciwko Anglikom srogo zawiódł. Mimo wszystko można stwierdzić, iż na turnieju był nowym liderem ekipy „Los Cafeteros”.
  • Enzo Pérez (rozgrywający, Argentyna) – 3 mecze rozegrane [na 4 możliwe], wszystkie te wyjściowym składzie. 195 minut spędzonych na boisku. Przeciętny turniej w jego wykonaniu. Zmarnował jedną stuprocentową okazję strzelecką przeciwko Chorwacji. Jedynie w samym środku pola szło mu nieźle.
  • Franco Armani (bramkarz, Argentyna) – 2 mecze rozegrane [na 4 możliwe], oba w pełnym wymiarze czasowym. 180 minut spędzonych na boisku. Podczas rosyjskiej imprezy zadebiutował w reprezentacji. Wpuścił łącznie pięć goli. O ile z Nigerią spisał się przyzwoicie i zaliczył jedną znakomitą interwencję, to tyle przeciwko Francji w 1/8 finału kompletnie rozczarował.

INDEPENDIENTE:

  • Maximiliano Meza (skrzydłowy, Argentyna) – 4 mecze rozegrane [na 4 możliwe], z czego dwa w wyjściowym składzie. 207 minut spędzonych na boisku. Zaprezentował się naprawdę słabo i trener Jorge Sampaoli niewątpliwie dawał mu szansę częściej, aniżeli powinien.
  • Gastón Silva (obrońca, Urugwaj) – cały turniej spędził na ławce rezerwowych.
  • Martín Campaña (bramkarz, Urugwaj) – cały turniej spędził na ławce rezerwowych.

 

Comments are closed.