Piłkarze Superligi w fazie grupowej Mundialu

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie występów futbolistów zrzeszonych obecnie w argentyńskich klubach podczas fazy grupowej trwających Mistrzostw Świata. Który spośród dziewięciu ligowców wojujących na rosyjskich boiskach ma najbardziej sprzyjające liczby?

Zawodników podzieliliśmy ze względu na przynależność klubową:

BOCA JUNIORS:

  • Cristian Pavón (skrzydłowy, Argentyna) – 3 mecze rozegrane, z czego żadnego w wyjściowym składzie. 78 minut spędzonych na boisku. Zaliczył jedną asystę drugiego stopnia. Generalnie jest bardzo aktywny podczas argentyńskich ataków, ale sam tylko raz miał okazję pokonać goalkeepera rywali, kiedy islandzki goalkeeper wybronił jego centrostrzał zza szesnastki.
  • Nahitan Nández (prawy pomocnik, Urugwaj) – 3 mecze rozegrane, z czego 2 w wyjściowym składzie. 139 minut spędzonych na boisku. Spisuje się na ogólnie ujmując średnim poziomie.
  • Wilmar Barrios (defensywny pomocnik, Kolumbia) – 2 mecze rozegrane, z czego 1 w wyjściowym składzie. Zanotował jeden mecz w pełnym wymiarze czasowym. 149 minut spędzonych na boisku. Zobaczył jedną żółtą kartkę. Spisywał się przyzwoicie, ale bez szału.

RIVER PLATE:

  • Juan Fernando Quintero (playmaker, Kolumbia) – 3 mecze rozegrane, wszystkie w wyjściowym składzie. Zanotował jeden mecz w pełnym wymiarze czasowym. 221 minut spędzonych na boisku. Jeden gol strzelony, dwie asysty pierwszego stopnia i jedna asysta drugiego stopnia. Póki co fantastyczny turniej w jego wykonaniu. Stał się nowym liderem ekipy „Los Cafeteros”.
  • Enzo Pérez (rozgrywający, Argentyna) – 2 mecze rozegrane, oba w wyjściowym składzie. 129 minut spędzonych na boisku. Idzie mu przeciętnie. Zmarnował jedną stuprocentową okazję strzelecką. Jedynie w samym środku pola prezentuje się względnie dobrze.
  • Franco Armani (bramkarz, Argentyna) – 1 mecz rozegrany, zaliczył go w pełnym wymiarze czasowym. 90 minut spędzonych na boisku. Wykorzystał swoją szansę na miano następcy Willy’ego Caballero, doskonale broniąc podczas swojego narodowego debiutu z Nigerią.

INDEPENDIENTE:

  • Maximiliano Meza (skrzydłowy, Argentyna) – 3 mecze rozegrane, z czego dwa w wyjściowym składzie. 193 minuty spędzone na boisku. Nie idzie mu zbyt dobrze na turnieju w Rosji, ale mimo to trener najwidoczniej obdarzył go wyjątkową łaską.
  • Gastón Silva (obrońca, Urugwaj) – całą fazę grupową spędził na ławce rezerwowych.
  • Martín Campaña (bramkarz, Urugwaj) – całą fazę grupową spędził na ławce rezerwowych.

 

Comments are closed.