Piłkarze Superligi w drugiej kolejce Mundialu

Wczoraj zakończyła się druga kolejka zmagań grupowych tegorocznych Mistrzostw Świata. Jak wypadło w niej dziewięciu piłkarzy występujących dla argentyńskich klubów? Który team może być najbardziej zadowolony ze swoich podopiecznych? Boca Juniors, River Plate czy Independiente? Zobaczcie sami:

20. czerwca (środa):

Urugwaj vs Arabia Saudyjska 1:0 (1:0)

  • Nahitan Nández (Urugwaj, Boca Juniors) – pojawił się na boisku w 82 minucie zawodów. Grał dość krótko, nie pokazał niczego olśniewającego.
  • Gastón Silva (Urugwaj, Independiente) – całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych
  • Martín Campaña (Urugwaj, Independiente) – całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych

21. czerwca (czwartek):

Argentyna vs Chorwacja 0:3 (0:0)

  • Maximiliano Meza (Argentyna, Independiente) – rozegrał pełne 90 minut. Spisał się katastrofalnie, chociaż dwukrotnie próbował uderzać na bramkę rywala. Raz jego strzał wybił obrońca nad poprzeczką, za innym razem był niedaleki trafienia po strzale zza pola bramkowego, ale uderzył zbyt słabo i chorwacki goalkeeper wybił piłkę przed siebie, zaś ewentualnej dobitce zapobiegł Ivan Rakitić.

  • Cristian Pavón (Argentyna, Boca Juniors) – wszedł na boisko w 56 minucie spotkania zastępując Eduardo Salvio. Wypadł naprawdę blado, przez około 35 minut nie wnosząc niczego dobrego do ofensywnej gry Argentyńczyków. Poczynał sobie nieporadnie i bez dynamiki, do której nas przyzwyczaił.
  • Enzo Pérez (Argentyna, River Plate) – wyszedł w podstawowym składzie i grał do 68 minuty spotkania, gdy został zastąpiony przez Paulo Dybalę. Wypadł przeciętnie, a około 30 minuty zmarnował stuprocentową okazję strzelecką, kiedy w centrum szesnastki chybił obok słupka po głupim błędzie chorwackiej defensywy. Zaliczył kilka dobrych zagrań do przodu, ale także wiele razy tracił piłkę w środku pola.
  • Franco Armani (Argentyna, River Plate) – całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych

24. czerwca (niedziela):

Polska vs Kolumbia 0:3 (0:1)

  • Juan Fernando Quintero (Kolumbia, River Plate) – wyszedł w podstawowym składzie i grał do 73 minuty, kiedy zmienił go Jefferson Lerma. Fantastyczny mecz playmakera River! Sporo pomyślnych rozegrań futbolówki w jego wykonaniu. Ponadto zaliczył asystę pierwszego oraz asystę drugiego stopnia przy golach dla „Los Cafeteros”. Eksperci uważają, że był najlepszym piłkarzem na boisku obok Juana Guillermo Cuadrado.

  • Wilmar Barrios (Kolumbia, Boca Juniors) – rozegrał pełne 90 minut. Jego występ można ocenić jako przyzwoity, ale ustępował dwóm kolumbijskim stoperom w zatrzymywaniu polskich ataków. Czasem nie potrafił odnaleźć się podczas rywalizacji o piłkę. Zdarzyło mu się kilka fauli, ale tym razem przynajmniej nie obejrzał żółtej kartki.

Comments are closed.