Piłkarze Superligi w pierwszej kolejce Mundialu

Za nami pierwsza z trzech kolejek grupowych tegorocznych Mistrzostw Świata. Zobaczmy statystycznie, jak elitarny czempionat rozpoczęło dziewięciu futbolistów zrzeszonych obecnie wśród argentyńskich klubów:

15. czerwca (piątek):

Egipt vs Urugwaj 0:1 (0:0)

  • Nahitan Nández (Urugwaj, Boca Juniors) – wyszedł w podstawowym składzie, rozgrywając 58 minut spotkania z Egiptem. Spisał się przeciętnie, dlatego też urugwajski szkoleniowiec nie trzymał go długo na boisku zastępując Carlosem Sánchezem przed upływem godziny zawodów.
  • Gastón Silva (Urugwaj, Independiente) – całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych
  • Martín Campaña (Urugwaj, Independiente) – całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych

16. czerwca (sobota):

Argentyna vs Islandia 1:1 (1:1)

  • Maximiliano Meza (Argentyna, Independiente) – rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, rozegrał 84 minuty i zanotował całkiem przyzwoite starcie. Jedynie kiepsko wychodziły mu dośrodkowania oraz rajdy w pole karne rywala. Pod koniec meczu zmieniony przez Gonzalo Higuaína.
  • Cristian Pavón (Argentyna, Boca Juniors) – wszedł na boisko w 75 minucie spotkania zastępując Di Maríę. Bardzo rozruszał argentyńską ofensywę, sporo działając na lewym skrzydle i jego występ ocenia się pozytywnie. Zaliczył choćby zaskakujący centrostrzał zza szesnastki, który ledwo obronił bramkarz. Dodajmy, iż polski sędzia Szymon Marciniak nie podyktował rzutu karnego dla „Albicelestes” po faulu islandzkiego obrońcy na nim w obrębie szesnastki. Pavón zaskarbił sobie zaufanie w oczach Jorge Sampaoliego i ma olbrzymie szanse na występ w podstawowym składzie drużyny narodowej podczas następnej batalii z Chorwacją.

  • Enzo Pérez (Argentyna, River Plate) – całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych
  • Franco Armani (Argentyna, River Plate) – całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych

19. czerwca (wtorek):

Kolumbia vs Japonia 1:2 (1:1)

  • Juan Fernando Quintero (Kolumbia, River Plate) – wyszedł w podstawowym składzie i grał do 58 minuty, kiedy zmienił go James Rodríguez. Strzelił fantastycznego gola sprytnym, niskim uderzeniem z rzutu wolnego, a ponadto zaliczył wiele udanych podań do przodu. Niewątpliwie odnotowujący swój drugi Mundial playmaker jest bohaterem tej kolejki wśród zawodników Superligi.

  • Wilmar Barrios (Kolumbia, Boca Juniors) – rozpoczął mecz jako rezerwowy, ale pojawił się na boisku już w 31 minucie konfrontacji, gdy zmienił Juana Guillermo Cuadrado w ramach zmiany taktycznej podyktowanej wcześniejszą czerwoną kartką dla Carlosa Sáncheza. Solidny występ defensywnego pomocnika na tyłach – pomógł rozbić wiele japońskich ataków. Niestety, czasem poczynał sobie zbyt zdecydowanie, czego efektem była żółta kartka za jeden z dokonanych fauli.

Comments are closed.