Sparing z Izraelem odwołany!

Lionel Messi

Po naciskach ze strony palestyńskiej, zaplanowany na sobotę mecz Argentyny z Izraelem, który miał odbyć się w bliskowschodnim kraju został ostatecznie odwołany. Argentyńska federacja już szuka nowego rywala dla reprezentacji „Albicelestes”.

Pierwotnie spotkanie planowano rozegrać w sobotę w Jerozolimie. Już od jakiegoś czasu Palestyńczycy wnioskowali o odwołanie meczu i prosili Argentyńczyków o zbojkotowanie go ze względu na konflikty polityczne na linii Palestyna – Izrael. W ostatnich dniach protesty przybrały na sile i dochodziło nawet do palenia koszulek „Albicelestes”. Ostatecznie ze względu na bezpieczeństwa zawodników postanowiono odwołać mecz.

AfA szuka już reprezentacji, która mogłaby zastąpić Izrael w roli sparingpartnera. Mecz ma odbyć się w Barcelonie, gdzie Argentyna trenuje przed Mundialem, a wśród potencjalnych rywali wymieniane jest San Marino, Malta, Mołdawia i Liechtenstein. Krążyły także pogłoski o rozegraniu meczu towarzyskiego z reprezentacją Katalonii, ale ta opcja raczej nie jest możliwa do zrealizowania.

Źródło: TyC Sports

Comments are closed.