Franco Armani: „Będę walczył!”

franco armani

Bramkarz River Plate – Franco Armani, jeszcze nie zadebiutował w reprezentacji Argentyny. W ostatnim wywiadzie dla RADIO 10 oświadczył jednak, że chce zagrać na Mistrzostwach Świata FIFA w 2018 roku. Co jeszcze powiedział bramkarz reprezentacji Argentyny? 

Spędziwszy większość kariery w Kolumbii, Armani ostatnio powrócił do Argentyny. W Atletico Nacional solidnie zapracował na swoje nazwisko, ale dopiero po dołączeniu do River Plate, otrzymał swoje pierwsze powołanie do narodowej reprezentacji. Nie mogło to dla niego nadejść w lepszym momencie.

Gdy Sergio Romero nabawił się kontuzji i okazało się, że pozycja pierwszego bramkarza jest do zdobycia, Armani dał jasny komunikat, że chce to zrobić!

Oto, co powiedział w rozmowie z Radio 10:

„Bycie na liście 23 powołanych napawa mnie dumą, ale nie jestem tym usatysfakcjonowany i zamierzam walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Przygotowałem się w najlepszy możliwy sposób. Chcę wykorzystać tę szansę i zagrać w Mistrzostwach Świata”.

Pomimo wszystkich spekulacji w mediach dotyczących tego, którzy zawodnicy otrzymają powołanie na Mundial, Armani wspomniał, że nic o tym nie wiedział:

„Nie wiedziałem nic o możliwym powołaniu. Dowiedziałem się, kiedy pojawiła się ostateczna lista”.

Armani następnie wypowiedział się również na temat Lionela Messiego i zespołu:

„Tą samą jakość, którą ma w dryblingu i wykończeniu akcji, ma również jako człowiek. Jest nadzwyczajnym przywódcą”.

„Idę i marzeniem tej grupy jest zdobycie mistrzostwa świata. Jednak bycie w czwórce najlepszych również będzie dobrym wynikiem”.

Comments are closed.