Lionel Messi: „Damy z siebie wszystko na Mistrzostwach Świata!”

Jorge Sampaoli

Po zwycięstwie reprezentacji Argentyny nad Haiti 4:0 trener Jorge Sampaoli i kapitan Lionel Messi wzięli udział w konferencji prasowej. Odpowiedzieli na niej na kilka pytań, które dotyczyły m. in. meczu z Haiti, ale przede wszystkim udziału Argentyny w zbliżającym się Mundialu. Szczególnie komplementowany był Cristian Pavón.

Krótko po zwycięstwie kapitan „Albicelestes” Lionel Messi, stwierdził, że drużyna da z siebie wszystko podczas Mistrzostw Świata. Następnie podziękował fanom, podczas gdy selekcjoner kadry – Jorge Sampaoli skomentował krótko grę drużyny.

Oto co miał do powiedzenia Lionel Messi:

„Damy z siebie wszystko na Mistrzostwach Świata. Tytuł to nasze marzenie, to marzenie całego kraju. Musimy wygrać pierwszy mecz. To da nam spokój i komfort przed kolejnymi spotkaniami. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim. Zawsze czuliśmy wsparcie ze wszystkich stron. Wszyscy chcemy tego samego: zdobyć najważniejszy tytuł dla Argentyny”.

„Chciałbym podziękować fanom. Kwalifikacje nie były łatwe. Mecze z Peru były skomplikowane, sami utrudnialiśmy sobie zadanie. Dzisiaj o wiele bardziej czuliśmy wsparcie wszystkich, a nie krytykę. Dzisiaj był dzień na pożegnanie z publicznością. Jesteśmy podekscytowani”.

Po kilku komentarzach Messi powtórzył, że Argentyna nie jest faworytem na zbliżającym się turnieju:

„Nie jesteśmy faworytami. Mamy jednak się dobrze, trenujemy i każdego dnia stajemy się lepsi. Mamy odpowiednich graczy, aby walczyć z wszystkimi, jak równy z równym. Musimy wygrać z Islandią. Da nam to spokój w pozostałych meczach grupowych. Mamy przed sobą trzy skomplikowane mecze. Nie powinniśmy wybiegać myślami poza nie. Czasem w piłce nożnej i na mistrzostwach świata zdarzają się niespodzianki. Logika prawie nigdy nie wygrywa”.

Pochwałę od Messiego i trenera otrzymał również Cristian Pavón:

„Znalazłem nowego partnera do gry w Pavónie”.

Głos zabrał również trener Jorge Sampaoli:

„Musimy poprawić kilka rzeczy i wykorzystać każdą sytuację przed Mistrzostwami Świata. Teraz mamy więcej czasu na przygotowanie, niż w kwalifikacjach. Gracze przestrzegają tego stylu gry”.

„Messi trenuje na bardzo wysokim poziomie. Po zakończeniu ligi hiszpańskiej Lionel pojawił się tutaj w ciągu dwóch dni. Widzę jego wielki entuzjazm. Aby tu być, żaden z graczy nie miał możliwości skorzystania z jakichkolwiek wakacji. To znaczy bardzo wiele”.

Szczególnie ciepło wypowiedział się o Pavónie:

„Agüero i Pavón pojawili się na boisku i spisali się bardzo dobrze. Cristian jest graczem, który ma szczególne cechy do komunikowania się z Messim. Posiada wysokie umiejętności i jest bardzo dynamiczny”.

Źródło: mundoalbiceleste.com

Comments are closed.