Paulo Dybala: „Marzenie się spełniło”

Paulo Dybala

Wczoraj Paulo Dybala udzielił bardzo ciekawego wywiadu dla Cadena 3. Młody Argentyńczyk odpowiedział m. in. na pytania związane z szansami reprezentacji Argentyny na zbliżającym się Mundialu. Dybala odniósł się również do Lionela Messiego, a także swojej pozycji na boisku.

Przemawiając, gwiazda Juventusu wyraziła pragnienie zdobycia Mistrzostwa Świata:

„Pragnienie, aby pomóc Messiemu osiągnąć coś, co byłoby wspaniałe dla wszystkich, jest bardzo duże. Próbujemy mu pomóc, gdziekolwiek się znajdujemy. Mamy po swojej stronie najlepszego gracza w historii futbolu. Każdy z nas marzy o tym, aby zostać mistrzem świata”.

„Trenowanie i możliwość oglądania Messiego każdego dnia jest czymś niewiarygodnym, ponieważ można wiele się od niego nauczyć. Zostanie mistrzem świata to marzenie wszystkich, ale to nie będzie łatwe. Mamy najlepszego gracza w historii i zrobimy wszystko, co możliwe, aby to osiągnąć”.

Dybala odniósł się również do swojej pozycji na boisku:

„Grałem w każdym miejscu z przodu, zarówno w Instituto, Palermo czy Juve. Nie czuję się niekomfortowo grając z przodu jako rozgrywający”.

Pomimo, że Dybala jest członkiem reprezentacji, został zapytany o brak ewentualnego powołania na najbliższy Mundial:

„Zawsze rozmawiałem z moją rodziną i wspólnie staraliśmy się zachować spokój. Zawsze myślałem, że będę tutaj i trener mnie powoła. Granie w Mistrzostwach Świata jest jednym z największych marzeń, jakie możesz mieć jako piłkarz”.

„Wszystko działo się bardzo szybko. Zaczęło się w 2011 roku w Instituto i pomyślałem, że za sześć lat być może będę w jednym z najważniejszych klubów na świecie. Gra w Pucharze Świata jest czymś niewiarygodnym i spełnieniem marzeń. Reprezentuję dużą liczbę dzieci, które walczyły o to marzenie i jestem wdzięczny, że dostałem szansę”.

Źródło: mundoalbiceleste.com

Comments are closed.