Otwarty trening reprezentacji Argentyny

Argentyna

W niedzielę na Estadio Tomás Adolfo Ducó w Buenos Aires, miał miejsce jedyny otwarty i bezpłatny dla widzów trening reprezentacji Argentyny. Możliwość zobaczenia argentyńskich piłkarzy przyciągnęła na stadion prawdziwe tłumy. Dwóch piłkarzy „Albicelestes” nie odbyło całej sesji treningowej z powodu drobnych dolegliwości.

Największy aplauz wśród zgromadzonych wywołał oczywiście Lionel Messi, który był głównym obiektem zainteresowania. Na stadion przybyło również wielu niepełnosprawnych dzieci, którzy po zakończeniu treningu mieli możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z zawodnikami czy otrzymania autografu.

O ile sam trening przebiegł w świetnej atmosferze, która udzielała się również na trybunach, Jorge Sampaoli miał drobne powody do zmartwienia. Całego treningu nie był w stanie odbyć Nicolas Otamendi. Środkowy obrońca „Albicelestes” skarżył się na ból w okolicach pachwiny. Problemy miał również Marcos Acuña, który odniósł drobną kontuzję lewej stopy.

Dobrym prognostykiem jest informacja, że występ Otamendiego i Acuñy na Mundialu nie jest w żaden sposób zagrożony. Ze względów profilaktycznych obaj zawodnicy mają jednak opuścić wtorkową, towarzyską potyczkę z Haiti.

Poniżej materiał z treningu.

Comments are closed.