Lionel Messi: „Nie jesteśmy najlepsi”

Lionel Messi

Na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, kapitan reprezentacji Argentyny Lionel Messi udzielił wywiadu dla programu”Pasión por el Fútbol”. Argentyńczyk wypowiedział się m. in. na temat rywalizacji reprezentacji w Rosji, a także odniósł się do swojej przyszłości i ewentualnej grze w lidze argentyńskiej. Oto, kilka najciekawszych wypowiedzi:

„Nadchodzi duże wyzwanie, zarówno dla mnie, jak i dla całej grupy. Dla całego kraju marzenie jest takie samo, jak nasze. To niesamowita odpowiedzialność, aby móc reprezentować cały kraj na Mistrzostwach Świata”.

„Mamy czas na wykonanie pracy i potrzebujemy go. Musimy zachować spokój. Nie możemy wysłać w świat wiadomości: „będziemy mistrzami świata, bo jesteśmy najlepsi”. Nie jesteśmy najlepsi na świecie, bądźmy realistami. Widzę kilka reprezentacji, które są lepsze od nas. I z tą pokorą musimy zrobić wszystko, aby zrealizować te marzenie”.

Lionel Messi odniósł się również do szans Argentyny na Mistrzostwach Świata:

„Musimy brać mecz za meczem. Rozpoczęcie od wygranej jest ważne, ponieważ da nam to spokój. To nie jest łatwa grupa.  Islandia na EURO pokazała, że mogą walczyć przeciwko każdemu”.

„Chorwacja ma bardzo dobry środek pola, a jeśli im się pozwoli, mogą kontrolować grę przez cały mecz. Grają w stylu Hiszpanii. Co do spotkania z Nigerią, to zawsze ono nas wiele kosztuje”.

Lionel Messi odniósł się również do swojej przyszłości:

„Coraz bardziej jasne staje się to, że Barcelona będzie moim jedynym zespołem w Europie. Zawsze mówiłem, że chcę zagrać w piłkę nożną w Argentynie, ale nie wiem, czy to się stanie. Mam to na uwadze”.

„Chciałbym to przeżyć czy to przez sześć miesięcy, czy kilka meczów. Ale nie wiem. Nikt tego nie wie. Moim marzeniem było grać dla Newell’s jako dziecko, chodzić na mecze z moim tatą, braćmi, przyjaciółmi. Okoliczności i życie zabrało mnie jednak gdzie indziej, ale wciąż mam to na uwadze. Jeżeli zagram, to w grę wchodzi tylko Newell’s”.*

Źródło: mundoalbiceleste.com

Comments are closed.