Nowy turniej i nowe trofeum w Argentynie

Od przyszłego sezonu w rozkładzie jazdy argentyńskiego futbolu klubowego będziemy mieli nowe rozgrywki – Copa de la Superliga. To będzie taki odpowiednik Pucharu Ligi, jaki organizowany jest gdzieniegdzie w Europie. Wystąpią tam 32 drużyny, a dokładniej 28 pierwszoligowców z bieżącego sezonu oraz cztery najlepsze teamy Primera B Nacional. Przy okazji zobaczmy jak prezentuje się trofeum, które niebawem zostanie wręczone za zdobycie mistrzostwa Argentyny:

Na poniższym filmiku prezes Superliga Argentina – Mariano Elizondo opowiada o nowym pucharze za zwycięstwo w Superlidze, a na zakończenie przedstawiono produkcję nowego pucharu oraz jego twórcę:

Wracając do kwestii nowego „torneo” w ojczyźnie tanga od przyszłego sezonu – Copa de la Superliga został utworzony w odpowiedzi na malejącą ilość kolejek w pierwszych dwóch argentyńskich ligach. Ponieważ w przyszłym sezonie kampania Primera División będzie trwała zaledwie 25 kolejek, to celem załatania dziur w kalendarzu zdecydowano się utworzyć zupełnie inną płaszczyznę rywalizacji na krajowym podwórku. To czwarte oficjalne rozgrywki w Argentynie po lidze, Copa Argentina oraz Superpucharze.

Będą organizowane systemem fazy grupowej (8 grup po 4 drużyny), a z każdej grupy dalej awansują dwie najlepsze ekipy. Później 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinał i wielki finał. Na każdym etapie Pucharu Superligi stoczony zostanie jeden mecz na neutralnym gruncie. Maksymalnie będzie można rozegrać tu siedem spotkań w jednej edycji.

Comments are closed.