11-tki klubów Primera División de Argentina

Przypuszczalne wyjściowe składy 28. drużyn, które rywalizują w argentyńskiej Superlidze podczas sezonu 2017/2018 (stan na grudzień 2017):

Pogrubioną czcionką piłkarze sprowadzeni do danego klubu w styczniowym mercado:

BOCA JUNIORS

Agustín Rossi (Guillermo Sara) – Leonardo Jara (Julio Buffarini), Paolo Goltz (Agustín Heredia), Lisandro Magallán (Santiago Vergini), Frank Fabra (Emmanuel Más) – Wílmar Barrios (Nahitan Nández), Pablo Pérez [C] (Sebastián Pérez/Julián Chicco) – Cristian Pavón (Cristian Espinoza), Carlos Tévez (Emanuel Reynoso), Edwin Cardona (Óscar Benítez/Gonzalo Maroni) – Ramón Ábila (Walter Bou/Guido Vadalá)

LUB DRUGI WARIANT:

Agustín Rossi (Guillermo Sara) – Julio Buffarini (Leonardo Jara), Paolo Goltz (Agustín Heredia), Lisandro Magallán (Santiago Vergini), Emmanuel Más (Frank Fabra) – Nahitan Nández (Emanuel Reynoso), Wílmar Barrios (Julián Chicco), Pablo Pérez [C] (Sebastián Pérez) – Cristian Pavón (Cristian Espinoza), Carlos Tévez (Ramón Ábila/Walter Bou/Guido Vadalá), Edwin Cardona (Óscar Benítez/Gonzalo Maroni)

PS. Fernando Gago i Darío Benedetto leczą poważne kontuzje zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie – rekonwalescencja obu potrwa do kwietnia/maja

Trener: Guillermo Barros Schelotto

*****************************************************************************

RIVER PLATE

Franco Armani (Germán Lux/Enrique Bologna) – Jorge Moreira (Gonzalo Montiel), Jonatan Maidana (Lucas Martínez Quarta), Javier Pinola (Luciano Lollo), Milton Casco (Marcelo Saracchi) – Ignacio Fernández (Camilo Mayada), Leonardo Ponzio [C] (Bruno Zuculini/Iván Rossi), Enzo Pérez (Ariel Rojas/Exequiel Palacios) – Gonzalo Martínez (Juan Fernando Quintero) – Lucas Pratto (Nicolás De La Cruz/Rodrigo Mora), Ignacio Scocco (Carlos Auzqui)

PS. Marcelo Larrondo leczy kontuzję kolana i jego rekonwalescencja będzie trwała aż do lipca

Trener: Marcelo Gallardo

*****************************************************************************

SAN LORENZO DE ALMAGRO

Nicolás Navarro (José Devecchi) – Marcos Angeleri (Víctor Salazar), Matías Caruzzo (Marcos Senesi), Gonzalo Rodríguez (Fabricio Coloccini/Nicolás Zalazar), Paulo Díaz (Gabriel Rojas) – Juan Mercier [C] (Franco Moyano/Jonás Acevedo), Facundo Quignon (Robert Piris da Motta/Juan Ignacio Cavallaro) – Gabriel Gudiño (Valentín Viola/Germán Berterame), Fernando Belluschi (Alexis Castro/Tomás Conechny), Rubén Botta (Nahuel Barrios/Leandro Romagnoli) – Nicolás Blandi (Nicolás Reniero/Rodrigo Contreras)

PS. Franco Mussis, Bautista Merlini, Lautaro Montoya oraz Sebastián Torrico leczą obecnie długoterminowe kontuzje i raczej nie wystąpią do końca bieżącego sezonu

Trener: Claudio Biaggio

*****************************************************************************

INDEPENDIENTE

Martín Campaña [C] (Gonzalo Rehak/Damián Albil) – Fabricio Bustos (Emanuel Brítez/Rodrigo Moreira), Alan Franco, Fernando Amorebieta (Jorge Nicolás Figal), Gastón Silva (Gastón Togni) – Diego Rodríguez (Nicolás Domingo), Fernando Gaibor (Jonás Gutiérrez/Domingo Blanco) – Martín Benítez (Gonzalo Verón/Juan Manuel Martínez), Maximiliano Meza (Leandro Fernández), Jonathan Menéndez (Juan Sánchez Miño/Braian Romero) – Silvio Romero (Emmanuel Gigliotti)

Trener: Ariel Holan

*****************************************************************************

RACING CLUB

Juan Musso (Javier García/Gastón Gómez) – Iván Pillud (Renzo Saravia), Alejandro Donatti (Miguel Barbieri/Héctor Villalba), Leonardo Sigali (Lucas Orbán/Rodrigo Schlegel), Alexis Soto (Gonzalo Piovi) – Augusto Solari (Brian Mansilla), Diego González (Marcelo Meli/Martín Ojeda), Nery Domínguez (Matías Zaracho/Kevin Gutiérrez), Ricardo Centurión (Neri Cardozo) – Lautaro Martínez (Enrique Triverio/Augusto Lotti), Lisandro López [C] (Pablo Cuadra/Federico Vietto)

PS. Leandro Grimi leczy poważną kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych i wróci do gry dopiero w marcu/kwietniu

Trener: Eduardo Coudet

*****************************************************************************

ESTUDIANTES LA PLATA

Mariano Andújar (Daniel Sappa) – Facundo Sánchez (Gastón Campi), Jonathan Schunke (Fabián Noguera), Leandro Desábato [C] (Nicolás Bazzana), Sebastián Dubarbier (Matías Ruiz Díaz/Lucas Diarte) – Gastón Giménez (Rodrigo Braña/Matías Laba), Fernando Zuqui (Iván Gómez/Juan Bautista Cascini) – Lucas Melano (Pablo Lugüercio/Nicolás Talpone), Juan Ferney Otero (Gastón Fernández/Juan Bautista Cejas), Lucas Rodríguez (Carlo Lattanzio/Christian Alemán/Jacob Murillo) – Mariano Pavone (Andrés Ramiro Escobar/Marco Borgnino)

Trener: Lucas Bernardi

*****************************************************************************

GIMNASIA LA PLATA

Alexis Martín Arias – Facundo Oreja (Ezequiel Bonifacio), Manuel Guanini, Omar Alderete (Maximiliano Coronel), Lucas Licht [C] - Fabián Rinaudo (Agustín Bolívar) – Nicolás Dibble (Facundo Pereyra), Lorenzo Faravelli (Juan Ignacio Silva), Brahian Alemán (Matías Noble), Nicolás Colazo (Eric Ramírez) – Franco Niell (Jerónimo Barrales/Nicolás Contín)

PS. Luciano Perdomo został zawieszony na rok za stosowanie dopingu. Będzie mógł wrócić do gry 29. sierpnia 2018, gdy minie dokładnie rok od czasu jego ostatniego oficjalnego występu

Trener: Facundo Sava

*****************************************************************************

LANÚS

Esteban Andrada (Matías Ibáñez) – José Luis Gómez (Gabriel Carrasco), Nehuén Paz (Marcelo Herrera), Rolando García Guerreño (Nicolás Thaller), Nicolás Pasquini (Leonel Di Plácido/Darío Cáceres) – Alejandro Silva (Román Martínez/Lucas Vera), Iván Marcone (Matías Rojas/Matías Sánchez), Fernando Barrientos (Tomás Belmonte/Gastón Lodico) – Marcelino Moreno (Leandro Maciel), Germán Denis (Bruno Vides/Joel Martínez), Lautaro Acosta [C] (Facundo Castillón/Gonzalo Di Renzo)

Trener: Ezequiel Carboni

*****************************************************************************

BANFIELD

Iván Arboleda (Facundo Altamirano) – Gonzalo Bettini, Renato Civelli [C], Jorge Rodríguez (Danilo Ortiz), Adrián Sporle (Claudio Bravo) – Mauricio Sperduti (Martín Lucero/Juan Álvarez), Eric Remedi (Enzo Kalinski/Luciano Gómez), Jesús Dátolo (Nicolás Linares/Franco Colela), Nicolás Bertolo (Lihué Prichoda) – Paulo Mouche (Julián Carranza/Claudio Villagra), Darío Cvitanich (Michael López/Agustín Fontana)

Trener: Julio César Falcioni

*****************************************************************************

ROSARIO CENTRAL

Jeremías Ledesma (Marcelo Miño) – Paulo Ferrari, Fernando Tobio (Elías Gómez), Mauricio Martínez (Óscar Cabezas), Alfonso Parot (Maximiliano González) – Washington Camacho (Andrés Lioi/Leonel Rivas), Néstor Ortigoza (José Luis Fernández), Leonardo Gil (Hernán Da Campo/Diego Becker), Federico Carrizo (Joaquín Pereyra/Pablo Becker) – Marco Ruben [C] (Germán Herrera), Fernando Zampedri (Agustín Coscia/Maximiliano Lovera)

PS. Marcelo Ortiz ma zerwane więzadła krzyżowe i będzie kurował się aż do maja

Trener: Leonardo Fernández

*****************************************************************************

NEWELL’S OLD BOYS

Luciano Pocrnjic [C] (Nelson Ibáñez) – José San Román (Facundo Nadalín), Bruno Bianchi (Joaquín Varela), Fabricio Fontanini, Fernando Evangelista (Leonel Ferroni) – Braian Rivero (Juan Ignacio Sills), Hernán Bernardello (Gabriel Báez) – Denis Rodríguez (Víctor Figueroa), Brian Sarmiento (Enzo Cabrera), Joaquín Torres (Héctor Fertoli) – Luis Leal (Lisandro Cabrera/Daniel Opazo)

Trener: Juan Manuel Llop

*****************************************************************************

HURACÁN

Marcos Díaz (Manuel García) – Christian Chimino (Carlos Araujo), Martín Nervo [C] (Carlos Matheu/Juan Pablo Vivas), Saúl Salcedo (Federico Mancinelli/Fernando Cosciuc), Lucas Villalba (Pablo Álvarez) – Mauro Bogado (Adrián Calello), Israel Damonte (Matías Juárez) – Ignacio Pussetto (Nazareno Solís), Patricio Toranzo (Daniel Montenegro), Ricardo Noir (Norberto Briasco/Nicolás Silva) – Andrés Chávez (Fernando Coniglio/Diego Mendoza)

Trener: Gustavo Alfaro

*****************************************************************************

ATLÉTICO DE TUCUMÁN

Augusto Batalla (Alejandro Sánchez) – Guillermo Acosta (Nicolás Romat/David Valdez), Rafael García (Franco Sbuttoni), Andrés Lamas (Yonathan Cabral/Gastón Iturrieta), Cristian Villagra (Nahuel Zárate/Alejandro Montiel) – Rodrigo Aliendro (Francisco Grahl), Nery Leyes (Gonzalo Freitas/Dardo Miloc) – Favio Álvarez (Hernán Hechalar/Tomás Cuello), Luis Rodríguez [C] (Gervasio Núñez/Leandro Díaz), David Barbona (Alejandro Melo/Gabriel Risso) – Javier Toledo (Mauricio Affonso/Ismael Blanco)

PS. wiekowy bramkarz Cristian Lucchetti leczy poważną kontuzję i wróci do gry dopiero za 3-5 miesięcy

Trener: Ricardo Zielinski

*****************************************************************************

BELGRANO

Lucas Acosta [C] (Germán Montoya) – Tomás Guidara (Sebastián Luna), Cristian Lema (Hansell Riojas/Imanol González), Érik Godoy (Cristian Romero/Nicolás Ferreyra), Marcelo Benítez (Juan Quiroga) – Joel Amoroso (Santiago Martínez Pintos/Neri Bandiera), Jorge Ortiz (Mariano Barbieri), Federico Lértora (Fabricio Brener/Maximiliano Lugo), Jonás Aguirre (Juan Francisco Brunetta/Braian Volpini) – Matías Suárez (Jonathan Ramis/Leonardo Sequeira), Mauro Guevgeozián (Epifanio García/Tomás Attis)

Trener: Pablo Lavallén

*****************************************************************************

TALLERES

Guido Herrera (Mauricio Caranta) – Leonardo Godoy (Nahuel Tenaglia), Javier Gandolfi [C] (Joaquín Barro/Fernando Alarcón), Juan Cruz Komar (Carlos Quintana), Lucas Olaza (Ian Escobar) – Juan Ramírez (Aldo Araujo/Alejandro Maciel), Pablo Guiñazú (Nicolás Giménez/Cristian Ramírez), Fernando Godoy (Alexis Messidoro) – Matías Pisano (Mauro Ortiz/Nahuel Bustos), Junior Arias (Santiago Silva/Marcelo Torres), Joao Rojas (Samuel Sosa/Joel Soñora)

Trener: Frank Kudelka

*****************************************************************************

TIGRE

Federico Crivelli (Julio Chiarini/Maximiliano Díaz) – Maximiliano Caire (Diego Sosa), Carlos Rodríguez (Alexis Niz), Ignacio Canuto (Juan Carlos Blengio/Manuel González), Mathías Abero (Ezequiel Garré) – Lucas Menossi (Javier Iritier), Matías Pérez García (Jacobo Mansilla/Iván Bolaño), Sebastián Prediger (Daniel Imperiale/Agustín Cardozo) – Diego Morales (Matías Pérez Acuña/Federico González) – Lucas Janson (Ramón Mierez/Lucas Passerini), Carlos Luna [C] (Denis Stracqualursi/Nicolás Bertocchi/Ivo Hong)

Trener: Cristian Ledesma

PS. Walter Montillo ledwo co wznowił karierę po półrocznej przerwie i znów zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Tej koszmarnej kontuzji nabawił się podczas styczniowego meczu towarzyskiego. Czeka go 6-8 miesięcy rekonwalescencji. Uszkodzone więzadła krzyżowe leczą także Martín Galmarini (będzie pauzował do kwietnia) i Ezequiel Rodríguez (czeka go rehabilitacja do maja)

*****************************************************************************

UNIÓN DE SANTA FE

Nereo Fernández [C] (Matías Castro) – Damián Martínez (Brian Blasi), Yeimar Gómez Andrade (Leonardo Sánchez), Jonathan Bottinelli, Bruno Pittón (Luciano Balbi) – Mauro Pittón (Claudio Aquino), Nelson Acevedo (Julián Vitale/Walter Bracamonte) – Lucas Gamba (Guillermo Méndez), Rodrigo Gómez (José Núñez/Manuel De Iriondo), Diego Zabala (Franco Fragapane) – Franco Soldano (Federico Anselmo/Nicolás Andereggen)

Trener: Leonardo Madelón

*****************************************************************************

COLÓN DE SANTA FE

Alexander Domínguez (Gonzalo Marinelli) – Gustavo Toledo (Lucas Ceballos), Germán Conti [C] (Jonathan Galván/Emanuel Olivera), Guillermo Ortiz (Facundo Garcés), Clemente Rodríguez (Gonzalo Escobar) – Marcelo Estigarribia (Christian Bernardi), Matías Fritzler (Leonardo Heredia), Pablo Ledesma (Adrián Bastía/Facundo Silva) - Alan Ruiz (Mariano González) – Cristian Guanca (Javier Correa/Tomás Sandoval), Nicolás Leguizamón (Diego Vera/Tomás Chancalay)

Trener: Eduardo Domínguez

*****************************************************************************

DEFENSA Y JUSTICIA

Ezequiel Unsain (Nicolás Avellaneda) – Dylan Gissi (Rafael Barrios), Alexander Barboza [C] (Luis Jerez Silva), Lisandro Martínez (Lucas Bareiro) – Nahuel Molina Lucero (Santiago Zurbriggen), Leonel Miranda (Franco Cristaldo), Andrés Cubas (Fernando Elizari), Christian Almeida (Gonzalo Díaz) – Tomás Pochettino (Juan Cruz Kaprof/Horacio Tijanovich) – Nicolás Fernández (Ciro Rius/Jonathan Requena), Fernando Márquez (Fabián Bordagaray)

Trener: Juan Pablo Vojvoda

*****************************************************************************

GODOY CRUZ

Leonardo Burián (Ramiro Martínez) – Luciano Abecasis (Cristian Báez), Diego Viera (Tomás Cardona), Leonel Galeano (Sebastián Olivares), Fabrizio Angileri (Facundo Cobos) – Ángel González (Fabián Henríquez), Diego Riolfo (Jalil Elías/Walter Serrano), Guillermo „Pol” Fernández (Juan Andrada), Felipe Rodríguez (Agustín Verdugo) – Juan Garro (Victorio Ramis), Santiago García [C] (Fernando Núñez)

Trener: Diego Dabove

PS. Luciano Pizarro zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas styczniowego sparingu i będzie pauzował przez około pół roku

*****************************************************************************

SAN MARTÍN DE SAN JUAN

Luis Ardente [C] (Leonardo Corti) – Gonzalo Prósperi (Pablo Aguilar/Jonathan Goitía), Matías Escudero (Juan Francisco Mattia/Damián Schmidt), Leandro Vega (Arián Pucheta/Maximiliano Algañaraz), Luis Olivera (Camilo Cándido) – Maxi Rodríguez (Claudio Mosca/Emiliano Agüero/Joaquín Molina), Andrés Romero (Matías Fissore/Santiago Chacón), Álvaro Fernández (Marcos Gelabert/Nicolás Pelaitay), Carlos Luque (Gabriel Carabajal/Félix Banega) – Nicolás Maná (Pablo Magnín/Zacarías Morán Correa), Facundo Barceló (Nicolás Messiniti/Claudio Spinelli)

PS. Gustavo Villarruel leczy kontuzję zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie i będzie pauzował do maja

Trener: Néstor Gorosito

*****************************************************************************

VÉLEZ SARSFIELD

César Rigamonti (Alan Aguerre) – Fabián Cubero [C] (Nicolás Tripichio), Marco Torsiglieri (Fausto Grillo), Joaquín Laso (Hernán De La Fuente), Luis Abram (Mauricio Toni) – Santiago Cáseres (Gastón Díaz), Guido Mainero (Nicolás Delgadillo), Jesús Méndez (Nicolás Domínguez), Matías Vargas (Braian Cufré/Gianluca Mancuso) – Agustín Bouzat (Luis Amarilla/Favio Durán), Mauro Zárate (Rodrigo Salinas)

PS. Lautaro Giannetti zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas styczniowego treningu i nie zagra do końca sezonu

Trener: Gabriel Heinze

*****************************************************************************

ARSENAL DE SARANDÍ

Pablo Santillo (Maximiliano Velazco) – Sergio Velázquez (Emiliano Purita), Facundo Cardozo (Marcos Curado), Facundo Monteseirín (Federico Milo), Claudio Corvalán [C] (Germán Ferreyra) – David Drocco (Mateo Carabajal), Gonzalo González (Matías García/Joaquín Ibáñez) – Leonardo Rolón (Gabriel Alanís), Lucas Wilchez (Alejo Antilef), Facundo Quintana (Emiliano Papa) – Diego Cháves (Rodrigo Pollero/Sebastián Lomónaco/Ryduan Palermo)

Trener: Sergio Rondina

*****************************************************************************

OLIMPO DE BAHÍA BLANCA

Jorge Carranza (Sebastián Anchoverri/Guido Villar) – Cristian Villanueva [C] (Pedro Silva Torrejón), Renzo Ramírez (Nicolás Herranz), Matías Cahais (Sergio Ojeda/Luca Orozco), Nicolás Pantaleone (Mauricio Rosales) – Emiliano Tellechea (Lucas Mancinelli/Daniel Ibáñez), Gonzalo Porras (Franco Bellocq/Lautaro Belleggia), Lucas Villarruel (David Vega/Said Llambay), Maximiliano Fornari (Rodrigo Cabalucci/Michael Covea) – David Depetris (Luis Vila/Axel Rodríguez), Franco Troyansky (Ramón Lentini/Ezequiel Vidal)

Trener: Christian Bassedas

*****************************************************************************

PATRONATO DE PARANÁ

Sebastián Bértoli [C] (Federico Costas/Emanuel Alarcón) – Agustín Sandona (Rodrigo Arciero/Lautaro Geminiani), Lucas Sosa (Walter Andrade/Iván Furios), Renzo Vera (Santiago López/Leonardo Morales), Lucas Márquez (Bruno Urribarri) – Maximiliano Núñez (Marcelo Guzmán/Abel Peralta), Damián Lemos (Gastón Gil Romero/Lautaro Comas), Martín Rivero (Matías Garrido/Julián Marchionni), Blas Cáceres (Alberto Contrera/Tomás Spinelli) – Adrián Balboa (Mathías Quiroga/Rodrigo Migone), Sebastián Ribas (Darwin González)

Trener: Juan Pablo Pumpido

*****************************************************************************

TEMPERLEY

Josué Ayala (Leandro De Bortoli) – Adrián Scifo (Marcos Pinto/Fernando Asmar), Ignacio Bogino [C] (Williams Riveros/Nicolás De Martini), Matías Nani (Lucas Mulazzi), Gastón Aguirre (Iván Escobares/Sergio Zalazar) – Mathías Villasanti (Federico Fattori/Darío Salina), Adrián Arregui (Rodrigo De Ciancio/Matías Orihuela), Fernando Brandán (Leonardo Di Lorenzo) – Marcos Figueroa (Ezequiel Montagna/Gaspar Gentile), Ramiro Costa (Fabián Muñoz), Juan Sánchez Sotelo (Emiliano Ozuna/Sebastián Martelli)

Trener: Gastón Esmerado

*****************************************************************************

ARGENTINOS JUNIORS

Lucas Chávez (Federico Lanzillota/Maximiliano Cavallotti) – Jonathan Sandoval (Ángel Guillermo Benítez), Juan Camilo Saiz (Gastón Bojanich), Miguel Torren (Kevin MacAllister), Leonel Mosevich (Enzo Ybáñez) – Damián Batallini (Francis MacAllister), Gastón Machín [C] (Fausto Montero), Facundo Barboza (Iván Colman) – Javier Cabrera (Alexis MacAllister/Juan Ignacio Méndez), Lucas Barrios (Beto da Silva/Jonathan Cañete), Nicolás González (Leonardo Pisculichi)

Trener: Alfredo Berti

*****************************************************************************

CHACARITA JUNIORS

Pedro Fernández – Hernán Petryk (Joaquín Ibáñez), Federico Rosso (Alan Robledo), Germán Ré [C] (Juan Cruz Gonzáles), Gabriel Lazarte – Miguel Mellado (Lucas Ontivero/Agustín Modula), Federico Vismara (Juan Álvarez), Nahuel Menéndez (Mauro González/Yefri Reyes) – Alejandro Gagliardi (Emmanuel Martínez), Mauro Matos (Facundo Rodríguez), Matías Rodríguez (Juan Manuel Imbert)

Trener: Sebastián Pena

Comments are closed.