Porażka Boca na rozpoczęcie roku

Anno domini 2018 mistrzowie Argentyny rozpoczęli od spotkania Torneos de Verano przeciwko Godoy Cruz. Na Estadio Malvinas Argentinas w Mendozie drużyna Boca Juniors radząc sobie rezerwowym składem uległa 2:3 miejscowym „Winiarzom”. Tej nocy Guillermo Barros Schelotto wystawił do gry zmienników, ale dał również szansę nowym nabytkom – Julio Buffarini’emu oraz Emmanuelowi Más’owi.

Pozostali dwaj zawodnicy sprowadzeni podczas bieżącego mercado, czyli Carlos Tévez oraz Ramón Ábila swoje tegoroczne premiery zaliczą w środowym sparingu z drugoligowcem Aldosivi.

Drugi garnitur Boca nie podołał solidnej przecież ekipie Godoy Cruz. U wstępu batalii dogodną sytuację zmarnował Cristian Espinoza obijając słupek w akcji sam na sam z wiekowym Leonardo Buriánem. Gospodarze już po 28 minutach prowadzili 2:0, bowiem napastnicy ów zespołu, Santiago García i Juan Garro zadali po ciosie przyjezdnym.

Trafienie Gonzalo Maroniego zmniejszające deficyt w 27 minucie nie pobudziło „Xeneizes” do gonienia rezultatu. Młodzieniaszek otrzymawszy asystę z boku od Mása miał przed sobą dwóch obrońców, ale mimo to zmyślnym strzałem zza piątego metra pokonał Buriána.

Ekipa kierowana przez Diego Dabove kontrolowała wynik spotkania, a w 68 minucie odzyskała dwubramkową zaliczkę dzięki trafieniu Fabricio Angileriego. Lewoskrzydłowy dobił futbolówkę z bliska do pustej siatki otrzymawszy wrzutkę z narożnika boiska.

Liderów Superligi było stać na jeszcze jedną kontaktową bramkę, jaką wycelowawszy do pustej siatki uzyskał Walter Bou w 74 minucie. Gdyby rezerwowy Guido Vadalá w końcówce nie chybił nad poprzeczką uderzywszy z pierwszej piłki po rozegraniu kornera, może „Bosteros” zdołaliby wyrównać i doprowadzić do konkursu jedenastek. Ostatecznie jeden z pucharów Torneos de Verano został w Mendozie.

Z drugiej strony wrześniowe ligowe starcie na La Bombonera między tą dwójką zakończyło się kanonadą 4:1 w wykonaniu Boca. Dodajmy, iż Godoy Cruz nie wygrał oficjalnego meczu z najpopularniejszym argentyńskim klubem od 2011 roku. Niech mają chociaż sparingowe zwycięstwo.

Godoy Cruz vs Boca Juniors 3:2 (2:1)

Gole – 1:0 Santiago García (18′), 2:0 Juan Garro (23′), 2:1 Gonzalo Maroni (28′), 3:1 Fabricio Angileri (68′), 3:2 Walter Bou (74′)

Skład Boca Juniors: Guillermo Sara – Julio Buffarini, Santiago Vergini [C], Agustín Heredia, Emmanuel Más – Sebastián Pérez, Nahitan Nández – Cristian Espinoza, Gonzalo Maroni, Óscar Benítez (82′, Guido Vadalá) – Walter Bou

Za trzy dni, w środę Boca Juniors rozegra drugi towarzyski mecz w ramach bieżącej edycji Torneos de Verano. Wówczas już z Tévezem w składzie zostanie stoczona potyczka w Mar del Plata przeciwko tamtejszemu Aldosivi.

Drugi niedzielny mecz Torneos de Verano:

Estadio Cementario de Los Elefantes (Santa Fe – obiekt Colónu)

Rosario Central vs Lanús 1:1 (0:0) – rzuty karne 8:7

Gole – 0:1 Tomás Belmonte (65′), 1:1 Marco Ruben (72′)

Remis obdarzonego kapryśną formą Rosario Central z mocno osłabionym Lanús, który opuściła niemal połowa dotychczasowej kadry. O końcowym tryumfie w ów miniturnieju zadecydowały rzuty karne. Próba nerwów trwała niesłychanie długo, bo aż dziewięć serii. Wygrali ją „Canallas”.

Dla Central swój debiut zanotował wracający po pół roku do Argentyny masywny rozgrywający Néstor Ortigoza, pamiętany z występów dla San Lorenzo de Almagro.