Nowe zasady w Superlidze

Od kwietnia bieżącego roku zacznie obowiązywać nowy statut argentyńskiej Superligi, jak i dojdzie do znaczących zmian w Regulaminie ds. przyznawania klubom licencji na grę w niej. Oto cztery najważniejsze założenia mające na celu redukcję zjawiska, gdzie klub zalega z wypłatami dla zatrudnionych przez siebie piłkarzy:

1. Kluby, które na dzień 31 grudnia 2018 roku będą miały jakiekolwiek długi wobec piłkarzy, nie będą mogły dokonywać wzmocnień (nawet z wolnego transferu czy na zasadzie wypożyczenia).

2. Kluby, które na dzień 31 grudnia 2018 roku będą miały jakiekolwiek nieuregulowane należności wobec AfA, nie będą mogły dokonywać wzmocnień (nawet z wolnego transferu czy na zasadzie wypożyczenia).

3. Przypomina się klubom, iż od kwietnia bieżącego roku zacznie obowiązywać nowy statut Superligi oraz nowy Regulamin Licencyjny (został on zatwierdzony kilka dni temu). Ustala się, iż kluby członkowskie Superligi nie mogą mieć długów między sobą, a także wobec klubów zagranicznych. Między innymi tyczy się to zadłużeń Independiente, Olimpo, Newell’s Old Boys, Banfield, Gimnasia La Plata czy Huracánu.

4. Mariano Elizondo – prezes Superligi poprosił Sergio Marchiego (przewodniczącego Związku Zawodowego Piłkarzy), aby ten informował go o wszelkich przypadkach zadłużeń klubów wobec piłkarzy.

Dotychczas często władze ligi zwyczajnie nie wiedziały o wielu precedensach, gdy zarządy klubowe zalegały z wynagrodzeniami dla zatrudnionych futbolistów.

Comments are closed.