Mecz o Superpuchar Argentyny 14 marca

AfA zaplanowała, iż El Superclásico o przyszłoroczny Superpuchar Argentyny zostanie rozegrane w dniu 14 marca (tj. w środę). Areną tej potyczki między Boca Juniors, a River Plate będzie Estadio Mario Kempes w Córdobie.

Supercopa Argentina to batalia między mistrzem ligi, a zdobywcą Pucharu Argentyny z roku poprzedniego. Jest organizowana od 2012 roku. Ani Boca, ani River dotychczas nie zdołały wygrać ów trofeum.

Obaj giganci argentyńskiego futbolu natomiast po dwa razy przegrali starcie o Supercopę. Boca w 2012 po bezbramkowym remisie uległa w serii rzutów karnych Arsenalowi de Sarandí, zaś cztery lata później doznała sromotnego blamażu 0:4 z San Lorenzo de Almagro.

River w 2015 uległ 0:1 Huracánowi, a rok wstecz został rozgromiony 0:3 przez Lanús. Jak nie trudno zauważyć, czołowe dwa kluby Argentyny nie tylko nie miały okazji wznieść do góry krajowego Superpucharu, ale nawet nie zdobyły jeszcze żadnego gola w meczach o ten skalp. Któraś z drużyn nareszcie przełamie się za 2,5 miesiąca.

W ramach Superpucharu Argentyny zostanie rozegrane czwarte, a drugie oficjalne (i zarazem najpewniej ostatnie) Superclásico w bieżącym sezonie. We wrześniu Boca zwyciężyła 1:0 towarzyskie derby w San Juan. 5 listopada „Xeneizes” pokonali 2:1 największego wroga na jego terenie w konfrontacji ligowej (jedynej zaplanowanej podczas bieżącej kampanii).

Jeszcze w styczniu odbędzie się towarzyskie Superclásico de Verano w mieście Mar del Plata. Zamiast drugiego pod szyldem Superligi, będzie jedno w Supercopie.

Przypomnijmy także, iż boje o Recopa Sudamericana [Superpuchar Ameryki Południowej] między argentyńskim Independiente, a brazylijskim Grêmio odbędą się w dniach 14 lutego (Estadio Libertadores de América, Avellaneda) i 21 lutego (Arena do Grêmio, Porto Alegre).

Comments are closed.