11-tki klubów Primera División de Argentina

Przypuszczalne wyjściowe składy 28. drużyn, które rywalizują w argentyńskiej Superlidze podczas sezonu 2017/2018 (stan na grudzień 2017):

Pogrubioną czcionką piłkarze sprowadzeni do danego klubu w styczniowym mercado:

BOCA JUNIORS

Agustín Rossi (Guillermo Sara) – Julio Buffarini (Leonardo Jara/Gino Peruzzi), Paolo Goltz (Santiago Vergini), Lisandro Magallán (Juan Manuel Insaurralde [?]), Frank Fabra (Emmanuel Más) – Wílmar Barrios (Nahitan Nández/Julián Chicco), Pablo Pérez [C] (Sebastián Pérez) – Cristian Pavón (Cristian Espinoza), Carlos Tévez (Gonzalo Maroni), Edwin Cardona (Óscar Benítez) – Ramón Ábila (Walter Bou/Guido Vadalá)

PS. Fernando Gago i Darío Benedetto leczą poważne kontuzje zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie – rekonwalescencja obu potrwa do kwietnia/maja

Trener: Guillermo Barros Schelotto

*****************************************************************************

RIVER PLATE

Franco Armani (Germán Lux/Enrique Bologna) – Jorge Moreira (Gonzalo Montiel), Jonathan Maidana (Alexander Barboza/Lucas Martínez Quarta), Javier Pinola (Luciano Lollo), Milton Casco (Marcelo Saracchi) – Leonardo Ponzio [C] (Camilo Mayada), Ariel Rojas (Iván Rossi), Enzo Pérez (Exequiel Palacios) – Gonzalo Martínez (Juan Fernando Quintero/Carlos Auzqui), Ignacio Fernández (Nicolás De La Cruz/Rodrigo Mora) – Lucas Pratto (Ignacio Scocco/Marcelo Larrondo)

Trener: Marcelo Gallardo

*****************************************************************************

SAN LORENZO DE ALMAGRO

Nicolás Navarro (Sebastián Torrico) – Marcos Angeleri (Víctor Salazar), Matías Caruzzo (Marcos Senesi), Gonzalo Rodríguez (Nicolás Zalazar/Fabricio Coloccini), Paulo Díaz (Gabriel Rojas/Lautaro Montoya) – Juan Mercier [C] (Jonás Acevedo/Franco Moyano), Facundo Quignon (Robert Piris da Motta/Juan Ignacio Cavallaro) – Ezequiel Cerutti (Gabriel Gudiño/Nahuel Barrios), Fernando Belluschi (Alexis Castro/Tomás Conechny), Rubén Botta (Leandro Romagnoli) – Nicolás Blandi (Nicolás Reniero/Germán Berterame)

PS. Franco Mussis i Bautista Merlini leczą obecnie długoterminowe kontuzje

Trener: Claudio Biaggio

*****************************************************************************

INDEPENDIENTE

Martín Campaña [C] (Gonzalo Rehak/Damián Albil) – Fabricio Bustos (Emanuel Brítez/Rodrigo Moreira), Alan Franco (Fernando Amorebieta), Gastón Silva (Jorge Nicolás Figal), Juan Sánchez Miño (Gastón Togni) – Jonás Gutiérrez (Nicolás Domingo), Fernando Gaibor (Diego Rodríguez/Domingo Blanco) – Martín Benítez (Juan Manuel Martínez), Maximiliano Meza (Lucas Albertengo), Bryan Cabezas (Braian Romero) – Emmanuel Gigliotti (Leandro Fernández)

Trener: Ariel Holan

*****************************************************************************

RACING CLUB

Juan Musso (Javier García/Gastón Gómez) – Iván Pillud (Renzo Saravia), Alejandro Donatti (Miguel Barbieri), Leonardo Sigali (Rodrigo Schlegel), Alexis Soto (Lucas Orbán/Héctor Villalba) – Augusto Solari (Brian Mansilla), Diego González (Marcelo Meli/Martín Ojeda), Nery Domínguez (Matías Zaracho/Kevin Gutiérrez), Ricardo Centurión (Neri Cardozo) – Lautaro Martínez (Enrique Triverio/Augusto Lotti), Lisandro López [C] (Pablo Cuadra/Federico Vietto)

PS. Leandro Grimi leczy poważną kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych i wróci do gry dopiero w marcu/kwietniu

Trener: Eduardo Coudet

*****************************************************************************

ESTUDIANTES LA PLATA

Mariano Andújar (Daniel Sappa) – Facundo Sánchez (Gastón Campi), Jonathan Schunke, Leandro Desábato [C] (Nicolás Bazzana), Sebastián Dubarbier (Matías Ruiz Díaz/Lucas Diarte) – Gastón Giménez (Rodrigo Braña/Nicolás Talpone), Fernando Zuqui (Iván Gómez/Juan Bautista Cascini) – Lucas Melano (Pablo Lugüercio), Gastón Fernández (Juan Ferney Otero/Juan Bautista Cejas), Lucas Rodríguez (Christian Alemán/Jacob Murillo/Carlo Lattanzio) – Mariano Pavone (Andrés Ramiro Escobar/Marco Borgnino)

Trener: Lucas Bernardi

*****************************************************************************

GIMNASIA LA PLATA

Alexis Martín Arias – Facundo Oreja (Ezequiel Bonifacio), Manuel Guanini, Omar Alderete (Maximiliano Coronel), Lucas Licht [C] - Fabián Rinaudo (Agustín Bolívar) – Nicolás Dibble (Franco Niell), Lorenzo Faravelli (Juan Ignacio Silva), Brahian Alemán (Matías Noble), Nicolás Colazo (Eric Ramírez) – Facundo Pereyra (Nicolás Contín)

PS. Luciano Perdomo został zawieszony na rok za stosowanie dopingu. Będzie mógł wrócić do gry 29. sierpnia 2018, gdy minie dokładnie rok od czasu jego ostatniego oficjalnego występu.

Trener: Facundo Sava

*****************************************************************************

LANÚS

Esteban Andrada (Matías Ibáñez) – José Luis Gómez (Leonel Di Plácido/Gabriel Carrasco), Marcelo Herrera, Rolando García Guerreño (Santiago Zurbriggen), Nicolás Pasquini – Román Martínez (Tomás Belmonte), Iván Marcone (Matías Sánchez), Matías Rojas (Fernando Barrientos) – Alejandro Silva (Marcelino Moreno/Leandro Maciel), Germán Denis (Bruno Vides), Lautaro Acosta [C] (Gonzalo Di Renzo)

Trener: Ezequiel Carboni

*****************************************************************************

BANFIELD

Iván Arboleda (Facundo Altamirano) – Gonzalo Bettini, Renato Civelli [C], Jorge Rodríguez (Danilo Ortiz), Adrián Sporle (Claudio Bravo) – Mauricio Sperduti (Martín Lucero), Enzo Kalinski (Eric Remedi/Luciano Gómez), Nicolás Bertolo (Nicolás Linares/Franco Colela), Jesús Dátolo (Lihué Prichoda) – Paulo Mouche (Julián Carranza/Claudio Villagra/Agustín Fontana), Darío Cvitanich (Michael López/Juan Álvarez)

Trener: Julio César Falcioni

*****************************************************************************

ROSARIO CENTRAL

Jeremías Ledesma (Marcelo Miño) – Paulo Ferrari, Fernando Tobio (Elías Gómez), Mauricio Martínez (Marcelo Ortiz), Alfonso Parot (Maximiliano González) – Washington Camacho (Leonel Rivas), Néstor Ortigoza (José Luis Fernández), Leonardo Gil (Hernán Da Campo/Diego Becker), Federico Carrizo (Joaquín Pereyra/Pablo Becker) – Marco Ruben [C] (Germán Herrera), Fernando Zampedri (Agustín Coscia/Maximiliano Lovera)

Trener: Leonardo Fernández

*****************************************************************************

NEWELL’S OLD BOYS

Luciano Pocrnjic [C] (Nelson Ibáñez) – José San Román (Facundo Nadalín), Bruno Bianchi (Gabriel Báez), Nehuén Paz, Milton Valenzuela (Juan Ignacio Sills) – Braian Rivero (Hernán Bernardello), Nery Leyes (Jalil Elías) – Víctor Figueroa (Denis Rodríguez), Brian Sarmiento (Mauricio Tévez), Joaquín Torres (Héctor Fertoli) – Luis Leal (Daniel Opazo)

Trener: Juan Manuel Llop

*****************************************************************************

HURACÁN

Marcos Díaz (Manuel García) – Christian Chimino (Carlos Araujo), Martín Nervo [C] (Carlos Matheu/Juan Pablo Vivas), Saúl Salcedo (Federico Mancinelli/Fernando Cosciuc), Lucas Villalba (Pablo Álvarez) – Mauro Bogado (Israel Damonte/Matías Juárez), Adrián Calello (Lucio Compagnucci) – Ignacio Pussetto (Nazareno Solís/Julio Angulo), Patricio Toranzo (Daniel Montenegro/Tomás Molina), Ricardo Noir (Mariano González/Norberto Briasco/Nicolás Silva) – Andrés Chávez (Fernando Coniglio/Diego Mendoza/Mateo Aramburú)

Trener: Gustavo Alfaro

*****************************************************************************

ATLÉTICO DE TUCUMÁN

Augusto Batalla (Alejandro Sánchez) – Guillermo Acosta (Nicolás Romat/David Valdez), Rafael García (Franco Sbuttoni), Andrés Lamas (Yonathan Cabral/Gastón Iturrieta), Cristian Villagra (Nahuel Zárate/Alejandro Montiel) – Rodrigo Aliendro (Francisco Grahl), Nery Leyes (Gonzalo Freitas/Dardo Miloc) – Favio Álvarez (Hernán Hechalar/Tomás Cuello), Luis Rodríguez [C] (Gervasio Núñez), David Barbona (Alejandro Melo/Gabriel Risso) – Ismael Blanco (Mauricio Affonso)

PS. wiekowy bramkarz Cristian Lucchetti leczy poważną kontuzję i wróci do gry dopiero za 3-5 miesięcy

Trener: Ricardo Zielinski

*****************************************************************************

BELGRANO

Lucas Acosta [C] (Germán Montoya) – Tomás Guidara (Sebastián Luna), Cristian Lema (Hansell Riojas/Imanol González), Érik Godoy (Cristian Romero/Nicolás Ferreyra), Marcelo Benítez (Juan Quiroga) – Joel Amoroso (Santiago Martínez Pintos/Neri Bandiera), Jorge Ortiz (Mariano Barbieri), Federico Lértora (Fabricio Brener/Maximiliano Lugo), Jonás Aguirre (Juan Francisco Brunetta/Braian Volpini) – Matías Suárez (Jonathan Ramis/Leonardo Sequeira), Epifanio García (Mauro Guevgeozián/Tomás Attis)

Trener: Pablo Lavallén

*****************************************************************************

TALLERES

Guido Herrera (Mauricio Caranta) – Leonardo Godoy (Nahuel Tenaglia), Javier Gandolfi [C] (Fernando Alarcón), Juan Cruz Komar (Carlos Quintana), Lucas Olaza (Ian Escobar) – Juan Ramírez (Fernando Godoy/Aldo Araujo), Pablo Guiñazú (Nicolás Giménez/Cristian Ramírez), Emanuel Reynoso (Gabriel Ramírez) – Jonathan Menéndez (Joel Soñora/Nahuel Bustos), Junior Arias (Marcelo Torres/Catriel Sánchez), Joao Rojas (Samuel Sosa/Mauro Ortiz)

Trener: Frank Kudelka

*****************************************************************************

TIGRE

Federico Crivelli [C] (Julio Chiarini/Maximiliano Díaz) – Juan Carlos Blengio (Rodrigo Chao/Esteban Giambuzzi), Alexis Niz (Matías Orihuela/Manuel González), Ignacio Canuto (Carlos Rodríguez) – Maximiliano Caire (Martín Galmarini), Lucas Menossi (Javier Iritier/Lucas Chacana/Ezequiel Rodríguez), Walter Montillo (Matías Pérez Acuña/Daniel Imperiale/Agustín Cardozo), Matías Pérez García (Sebastián Prediger/Renzo Spinacci/Jacobo Mansilla), Mathías Abero (Diego Sosa/Ezequiel Garré) – Lucas Janson (Ramón Mierez/Federico González/Lucas Passerini), Denis Stracqualursi (Carlos Luna/Ivo Hong)

Trener: Cristian Ledesma

*****************************************************************************

UNIÓN DE SANTA FE

Nereo Fernández [C] (Matías Castro) – Damián Martínez (Brian Blasi), Yeimar Gómez Andrade (Leonardo Sánchez), Jonathan Bottinelli, Bruno Pittón (Luciano Balbi) – Mauro Pittón (Walter Bracamonte), Nelson Acevedo (Julián Vitale) – Lucas Gamba (Guillermo Méndez), Rodrigo Gómez (Franco Fragapane/Manuel De Iriondo), Diego Zabala (Claudio Aquino) – Franco Soldano (Federico Anselmo/Nicolás Andereggen)

Trener: Leonardo Madelón

*****************************************************************************

COLÓN DE SANTA FE

Alexander Domínguez (Gonzalo Marinelli) – Gustavo Toledo (Lucas Ceballos), Germán Conti [C] (Jonathan Galván/Emanuel Olivera), Guillermo Ortiz (Facundo Garcés), Clemente Rodríguez – Marcelo Estigarribia (Christian Bernardi), Matías Fritzler (Leonardo Heredia), Pablo Ledesma (Adrián Bastía/Facundo Silva) – Cristian Guanca (Diego Morales) – Nicolás Leguizamón (Tomás Sandoval), Diego Vera (Tomás Chancalay)

Trener: Eduardo Domínguez

*****************************************************************************

DEFENSA Y JUSTICIA

Ezequiel Unsain – Dylan Gissi (Rafael Barrios), Luis Jerez Silva, Lisandro Martínez (Lucas Bareiro) – Nahuel Molina Lucero (Christian Almeida), Leonel Miranda [C] (Franco Cristaldo), Andrés Cubas (Gonzalo Díaz), Rafael Delgado – Tomás Pochettino (Juan Cruz Kaprof/Horacio Tijanovich) – Nicolás Fernández (Ciro Rius/Jonathan Requena), Fabián Bordagaray (Fernando Márquez)

Trener: Juan Pablo Vojvoda

*****************************************************************************

GODOY CRUZ

Leonardo Burián (Ramiro Martínez) – Luciano Abecasis (Cristian Báez), Diego Viera (Tomás Cardona), Leonel Galeano (Sebastián Olivares), Fabrizio Angileri (Facundo Cobos) – Diego Riolfo (Fabián Henríquez), Guillermo „Pol” Fernández (Walter Serrano), Felipe Rodríguez (Agustín Verdugo) – Ángel González (Juan Andrade), Santiago García [C] (Javier Correa), Victorio Ramis (Juan Garro/Fernando Núñez)

Trener: Diego Dabove

PS. Luciano Pizarro zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas styczniowego sparingu i będzie pauzował przez około pół roku

*****************************************************************************

SAN MARTÍN DE SAN JUAN

Luis Ardente [C] (Leonardo Corti) – Gonzalo Prósperi (Pablo Aguilar/Jonathan Goitía), Matías Escudero (Juan Francisco Mattia), Arián Pucheta (Damián Schmidt/Maximiliano Algañaraz), Leandro Vega (Luis Olivera) – Claudio Mosca (Emiliano Agüero/Joaquín Molina), Maxi Rodríguez (Matías Fissore/Santiago Chacón), Álvaro Fernández (Marcos Gelabert/Nicolás Pelaitay), Carlos Luque (Gabriel Carabajal/Félix Banega) – Nicolás Maná (Gustavo Villarruel/Pablo Magnín), Facundo Barceló (Nicolás Messiniti/Claudio Spinelli)

Trener: Néstor Gorosito

*****************************************************************************

VÉLEZ SARSFIELD

César Rigamonti (Alan Aguerre) – Fabián Cubero [C] (Nicolás Tripichio), Marco Torsiglieri (Fausto Grillo), Luis Abram (Joaquín Laso/Hernán De La Fuente), Braian Cufré (Mauricio Toni) – Santiago Cáseres (Gastón Díaz), Guido Mainero (Nicolás Delgadillo), Jesús Méndez (Nicolás Domínguez/Yamil Asad), Matías Vargas (Gianluca Mancuso) – Agustín Bouzat (Luis Amarilla/Favio Durán), Mauro Zárate (Rodrigo Salinas)

PS. Lautaro Giannetti zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas styczniowego treningu i nie zagra do końca sezonu

Trener: Gabriel Heinze

*****************************************************************************

ARSENAL DE SARANDÍ

Pablo Santillo (Maximiliano Velazco) – Sergio Velázquez (Emiliano Purita), Facundo Cardozo (Marcos Curado), Facundo Monteseirín (Germán Ferreyra), Claudio Corvalán [C] - David Drocco (Mateo Carabajal), Federico Milo (Joaquín Ibáñez) – Leonardo Rolón (Gabriel Alanís), Lucas Wilchez (Facundo Quintana), Emiliano Papa (Maximiliano Rolón/Alejo Antileff) – Rodrigo Contreras (Gastón Del Castillo)

Trener: Sergio Rondina

*****************************************************************************

OLIMPO DE BAHÍA BLANCA

Jorge Carranza (Sebastián Anchoverri/Guido Villar) – Cristian Villanueva [C] (Pedro Silva Torrejón), Renzo Ramírez (Nicolás Herranz), Matías Cahais (Sergio Ojeda/Luca Orozco), Nicolás Pantaleone (Mauricio Rosales) – Emiliano Tellechea (Lucas Mancinelli/Daniel Ibáñez), Gonzalo Porras (Franco Bellocq/Lautaro Belleggia), Lucas Villarruel (David Vega/Said Llambay), Maximiliano Fornari (Rodrigo Cabalucci/Michael Covea) – David Depetris (Luis Vila/Axel Rodríguez), Franco Troyansky (Ramón Lentini/Ezequiel Vidal)

Trener: Christian Bassedas

*****************************************************************************

PATRONATO DE PARANÁ

Sebastián Bértoli [C] (Federico Costas/Emanuel Alarcón) – Rodrigo Arciero (Lautaro Geminiani/Leonardo Morales), Lucas Sosa (Walter Andrade/Iván Furios/Marcos Minetti), Renzo Vera (Agustín Sandona/Marcos Maydana/Santiago López), Lucas Márquez (Bruno Urribarri) – Marcelo Guzmán (Darwin González/Abel Peralta), Damián Lemos (Lautaro Comas/Julián Marchionni), Martín Rivero (Matías Garrido/Gastón Gil Romero/Tomás Spinelli), Blas Cáceres (Alberto Contrera) – Adrián Balboa (Mathías Quiroga/Rodrigo Migone), Sebastián Ribas (Maximiliano Núñez/Mauricio Carrasco)

Trener: Juan Pablo Pumpido

*****************************************************************************

TEMPERLEY

Josué Ayala (Leandro De Bortoli) – Adrián Scifo (Marcos Pinto/Fernando Asmar), Ignacio Bogino [C] (Williams Riveros/Nicolás De Martini), Matías Nani (Gastón Aguirre/Lucas Mulazzi), Gonzalo Escobar (Iván Escobares/Sergio Zalazar) – Mathías Villasanti (Federico Fattori/Darío Salina), Adrián Arregui (Rodrigo De Ciancio), Fernando Brandán (Leonardo Di Lorenzo) – Marcos Figueroa (Ezequiel Montagna/Gaspar Gentile), Ramiro Costa (Fabián Muñoz), Juan Sánchez Sotelo (Emiliano Ozuna/Sebastián Martelli)

Trener: Gastón Esmerado

*****************************************************************************

ARGENTINOS JUNIORS

Lucas Chávez (Maximiliano Cavallotti) – Jonathan Sandoval (Ángel Guillermo Benítez), Juan Camilo Saiz (Gastón Bojanich), Miguel Torren (Kevin MacAllister), Gonzalo Piovi (Leonel Mosevich/Enzo Ybáñez) – Francis MacAllister (Damián Batallini), Gastón Machín [C] (Fausto Montero), Facundo Barboza (Alexis MacAllister/Iván Colman) – Javier Cabrera (Juan Ignacio Méndez), Lucas Barrios (Beto da Silva/Jonathan Cañete), Nicolás González (Leonardo Pisculichi)

Trener: Alfredo Berti

PS. Bramkarz Federico Lanzillota obecnie leczy długoterminową kontuzję

*****************************************************************************

CHACARITA JUNIORS

Pedro Fernández (Carlos Kletnicki) – Hernán Petryk (Joaquín Ibáñez), Federico Rosso (Alan Robledo), Germán Ré [C] (Juan Cruz Gonzáles), Gabriel Lazarte – Miguel Mellado (Cristian Erbes/Agustín Modula), Federico Vismara (Juan Álvarez), Nahuel Menéndez (Mauro González) – Alejandro Gagliardi (Emmanuel Martínez), Mauro Matos (Facundo Rodríguez), Ezequiel Rodríguez (Juan Manuel Imbert)

Trener: Sebastián Pena

Comments are closed.