Losowanie Libertadores i Sudamericany 2018

Środowej nocy w paragwajskim mieście Luque, gdzie znajduje się siedziba CONMEBOL odbyło się losowanie par rund eliminacyjnych oraz fazy grupowej Copa Libertadores, a następnie także starć pierwszej rundy eliminacyjnej Copa Sudamericana. Zobaczmy, jakie pojedynki wyłonił los na pierwsze etapy przyszłorocznej edycji południowoamerykańskich czempionatów klubowych.

Copa Libertadores:

Pierwsza runda eliminacji:

  • A. Montevideo Wanderers [URU] vs Olimpia [PAR]
  • B.Macará [ECU] vs Deportivo Tachirá [VEN]
  • C. Oriente Petrolero [BOL] vs Universitario [PER]

Druga runda eliminacji:

  • I. Zwycięzca starcia B vs Independiente Santa Fe [COL]
  • II. Chapecoense [BRA] vs Nacional [URU]
  • III. Zwycięzca starcia C vs Jorge Wilstermann [BOL]
  • IV. Carabobo [VEN] vs Guaraní [PAR]
  • V. Zwycięzca starcia A vs Junior Barranquilla [COL]
  • VI. Universidad de Concepción [CHI] vs Vasco da Gama [BRA]
  • VII. Banfield [ARG] vs Independiente del Valle [ECU]
  • VIII. Santiago Wanderers [CHI]* vs Melgar [PER]

PS. * – Santiago Wanderers awansował do CL 2018 dzięki zdobyciu Pucharu Chile, zaś w grudniu przegrał baraż o utrzymanie i wyleciał do drugiej ligi. To drugi w historii przypadek, gdy drużyna spoza najwyższej klasy rozgrywkowej jakiegoś kraju wystąpi w Libertadores. Pierwszy taki miał miejsce w 2006 roku i był udziałem brazylijskiego Paulista de Jundiaí.

Trzecia runda eliminacji:

  • 1. Zwycięzca starcia I vs Zwycięzca starcia VIII
  • 2. Zwycięzca starcia II vs Zwycięzca starcia VII
  • 3. Zwycięzca starcia III vs Zwycięzca starcia VI
  • 4. Zwycięzca starcia IV vs Zwycięzca starcia V

Faza grupowa:

Grupa 1:

  • Grêmio [BRA] – obrońca tytułu
  • Cerro Porteño [PAR]
  • Defensor Sporting [URU]
  • Monagas [VEN]

Grupa 2:

  • Atlético Nacional [COL]
  • Bolívar [BOL]
  • Colo-Colo [CHI]
  • Delfín SC [ECU]

Grupa 3:

  • Peñarol [URU]
  • Libertad [PAR]
  • The Strongest [BOL]
  • Atlético de Tucumán [ARG]

Grupa 4:

  • River Plate [ARG]
  • Emelec [ECU]
  • Flamengo [BRA]
  • Zwycięzca starcia 1

Grupa 5:

  • Cruzeiro [BRA]
  • Universidad de Chile [CHI]
  • Racing Club [ARG]
  • Zwycięzca starcia 3

Grupa 6:

  • Santos [BRA]
  • Estudiantes La Plata [ARG]
  • Real Garcilaso [PER]
  • Zwycięzca starcia 2

Grupa 7:

  • Corinthians [BRA]
  • Independiente [ARG]
  • Millonarios [COL]
  • Deportivo Lara [VEN]

Grupa 8:

  • Boca Juniors [ARG]
  • Palmeiras [BRA]
  • Alianza Lima [PER]
  • Zwycięzca starcia 4

Podział na koszyki w fazie grupowej oraz rozstawienia w rundach eliminacyjnych ustalone zostały dzięki rankingowi CONMEBOL.

Copa Sudamericana:

Zdecydowanym hitem pierwszej rundy eliminacji będzie konfrontacja dwóch wielkich nieobecnych Copa Libertadores 2018. Pomyśleć, że takie firmy, jak San Lorenzo de Almagro i Atlético Mineiro stoczą bezpośrednią batalię już na samym wstępie „pucharu pocieszenia”. Ponadto mamy jeszcze dwa starcia argentyńsko-brazylijskie. Oto pełen zestaw spotkań:

  • Everton Viña del Mar [CHI] vs FC Caracas [VEN]
  • Estudiantes de Merida [VEN] vs Deportes Temuco [CHI]
  • Lanús [ARG] vs Sporting Cristal [PER]
  • Deportivo Cali [COL] vs Danubio [URU]
  • San Lorenzo de Almagro [ARG] vs Atlético Mineiro [BRA] – prawdziwy hit!
  • LDU Quito [ECU] vs Guabirá [BOL]
  • Nacional [PAR] vs Mineros de Guayana [VEN]
  • Sport Rosario [PER] vs Cerro [URU]
  • Sol de América [PAR] vs Independiente Medellín [COL]
  • Barcelona Guayaquil [ECU] vs General Díaz [PAR]
  • Sportivo Luqueño [PAR] vs Deportivo Cuenca [ECU]
  • Universidad Técnica de Cajamarca [PER] vs Rampla Juniors [URU]
  • Defensa y Justicia [ARG] vs América de Cali [COL]
  • Unión Española [CHI] vs Sport Huancayo [PER]
  • Atlético Paranaense [BRA] vs Newell’s Old Boys [ARG]
  • El Nacional [ECU] vs San José Oruro [BOL]
  • Jaguares [COL] vs Boston River [URU]
  • Rosario Central [ARG] vs São Paulo FC [BRA]
  • Blooming [BOL] vs Bahia [BRA]
  • Zamora [VEN] vs Colón [ARG]
  • Audax Italiano [CHI] vs Botafogo [BRA]
  • Fluminense [BRA] vs Nacional Potosí [BOL]

Losowania Sudamericany nie przeprowadzono na podstawie rankingu CONMEBOL, ale ze podziałem na dwie zony: południową (Argentyna, Chile, Urugwaj, Paragwaj, Boliwia) i północną (Brazylia, Kolumbia, Ekwador, Peru, Wenezuela). To tłumaczy dlaczego wysoko sklasyfikowane w ów rankingu San Lorenzo oraz Atlético Mineiro trafiły na siebie.

Comments are closed.