MŚ: Argentyna i Nigeria przeznaczone sobie

Piątkowego popołudnia w Moskwie odbyło się losowanie grup przyszłorocznego Mundialu. Argentyna na rosyjskiej imprezie wystąpi w grupie D, gdzie rywalami będą Chorwacja, debiutująca Islandia oraz już tradycyjnie los złączył „Albicelestes” z Nigerią. Piąty raz w historii te dwie reprezentacje stoczą między sobą bezpośrednią batalię na etapie fazy grupowej Mistrzostw Świata.

Wróżeniem z fusów na chwilę obecną jest kalkulowanie szans Argentyńczyków. Teoretycznie są najsilniejszą drużyną swojego zestawienia. Aczkolwiek jeśli będą prezentowali styl gry podobny do demonstrowanego w roku bieżącym, to pierwsze miejsce w grupie dla aktualnych wicemistrzów globu wcale nie będzie zdeklarowane.

Nikogo nie można lekceważyć. To sformułowanie tyczy się się przede wszystkim pierwszego meczu przeciwko Islandii. Wszak podczas Mundialu trzy lata temu, kiedy Argentyna prezentowała formę co najmniej bardzo dobrą to przeciwko znacznie słabszemu Iranowi reprezentanci kraju srebra męczyli się niemiłosiernie, strzelając decydującego gola w ostatniej chwili.

Teoretycznie najtrudniejszym oponentem będzie ambitna Chorwacja. Męczącej przeprawy należy spodziewać się również przeciwko Nigeryjczykom. „Super Orły” w niedawnym meczu towarzyskim pokazały Argentynie swój potencjał. Ograli przecież 4:2 ekipę Jorge Sampaoliego, odwracając wynik ze stanu 0:2.

Podczas ostatnich MŚ zielona armada znad Zatoki Gwinejskiej też wysoko zawiesiła poprzeczkę. Mocno dali się „Albicelestes” we znaki. Dzięki geniuszowi Leo Messiego udało się wymęczyć zwycięstwo 3:2.

Argentyna dobrze zna się z Nigerią, natomiast Chorwacja i Islandia dwukrotnie sprawdziły siebie podczas eliminacji do tegoż Mundialu. Mamy tu zatem dwa zaznajomione ze sobą duety.

Grupy Mistrzostw Świata 2018:

  • Grupa A: Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj
  • Grupa B: Portugalia, Hiszpania, Maroko, Iran
  • Grupa C: Francja, Australia, Peru, Dania
  • Grupa D: Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria
  • Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Kostaryka, Serbia
  • Grupa F: Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa
  • Grupa G: Belgia, Panama, Tunezja, Anglia
  • Grupa H: Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia

Która grupa najsilniejsza? Która najsłabsza? Według mojego stanowiska grupa śmierci to F, natomiast grupy życia to A oraz H. 

Początek Mundialu 14 czerwca. Argentyna premierowe spotkanie rozegra z Islandią dwa dni później na Otkrytiye Arena w Moskwie. 21 czerwca w Niżnym Nowogrodzie starcie przeciwko Chorwatom, a zmagania grupowe 26 czerwca zwieńczy pojedynek z upodobaną przez los Nigerią.

Finał odbędzie się dnia 15. lipca także w stolicy Rosji, ale na słynnych Łużnikach.

Comments are closed.