Podsumowanie zawodników ligi argentyńskiej w eliminacjach MŚ, cz.17

Podsumowanie występów piłkarzy zrzeszonych aktualnie w klubach Primera Division de Argentina podczas siedemnastej kolejki południowoamerykańskich eliminacji do Mundialu 2018. Spośród szesnastu rzeczonych futbolistów na boiskach pojawiło się dziewięciu, ale tylko czterech od pierwszego gwizdka.

Oto podsumowanie:

• Lautaro Acosta (Argentyna, Lanús) – nie załapał się do kadry meczowej.
  • Egidio Arévalo Ríos (Urugwaj, Racing Club) – nie załapał się do kadry meczowej.
  • Wílmar Barrios (Kolumbia, Boca Juniors) – wszedł na boisko w 86 minucie Kolumbia vs Paragwaj (1:2). Grał krótko i nie spisał się zbyt dobrze.
  • Darío Benedetto (Argentyna, Boca Juniors) – rozegrał pełne 90 minut spotkania Argentyna vs Peru (0:0). Kilkukrotnie mógł strzelić swego pierwszego gola dla reprezentacji, lecz raz minimalnie chybił główką. Zaś bodaj trzykrotnie zatrzymał go świetnie interweniujący peruwiański bramkarz.
  • Martín Campaña (Urugwaj, Independiente) – cały mecz Wenezuela vs Urugwaj (0:0) na ławce rezerwowych.
  • Edwin Cardona (Kolumbia, Boca Juniors) – wyszedł w podstawowym składzie, grał do 75 minuty w spotkaniu Kolumbia vs Paragwaj (1:2). Aktywnie poczynał sobie podczas kolumbijskich akcji ofensywnych, ale zabrakło mu szczęścia. Jeden groźny strzał jego autorstwa obronił goalkeeper.
  • Milton Casco (Argentyna, River Plate) – cały mecz Argentyna vs Peru (0:0) na ławce rezerwowych.
  • Paulo Díaz (Chile, San Lorenzo) – cały mecz Chile vs Ekwador (2:1) na ławce rezerwowych.
  • Frank Fabra (Kolumbia, Boca Juniors) – rozegrał pełne 90 minut starcia Kolumbia vs Paragwaj (1:2). Spisał się całkiem nieźle, ale nie zdołał uchronić swej drużyny przed upokarzającą porażką i obejrzał żółtą kartkę.
  • Fernando Gago (Argentyna, Boca Juniors) – bardzo pechowy mecz dla kapitana Boca Juniors. Po dwóch latach przerwy wrócił do kadry. Wszedł na boisko około 60 minuty, a sześć minut później opuścił je z zerwanymi więzadłami krzyżowymi w kolanie.
  • Jorge Moreira (Paragwaj, River Plate) – wyszedł w podstawowym składzie, grał do 55 minuty konfrontacji Kolumbia vs Paragwaj (1:2). Nie prezentował się dobrze, dlatego szybko został zmieniony.
  • Nahitan Nández (Urugwaj, Boca Juniors) – wyszedł w podstawowym składzie, grał do 84 minuty konfrontacji Wenezuela vs Urugwaj (0:0). Można dać mu średnią ocenę za występ, zarobił także żółtą kartkę.
  • Enzo Pérez (Argentyna, River Plate) – wszedł na boisko w 66 minucie meczu Argentyna vs Peru (0:0). Kiepski występ tego pomocnika.
  • Pablo Pérez (Argentyna, Boca Juniors) – nie załapał się do kadry meczowej.
  • Robert Piris Da Motta (Paragwaj, San Lorenzo) – wszedł na boisko w 38 minucie spotkania Kolumbia vs Paragwaj (1:2). Rozegrał łącznie około 50 minut. Pomyślne zawody w jego wykonaniu, choć zarobił żółtą kartkę.
  • Gastón Silva (Urugwaj, Independiente) – cały mecz Wenezuela vs Urugwaj (0:0) na ławce rezerwowych.