Pavón też z nową umową i rekordową klauzulą!

Niedawno nowy kontrakt z Boca Juniors obowiązujący do 2021 roku podpisał Darío Benedetto, czyli król strzelców ostatniego sezonu ligi argentyńskiej. Ustanowiono w nim gigantyczną klauzulę odejścia wartą 21 milionów dolarów. Teraz „Xeneizes” pobili własny rekord w tej kwestii! Podpisali nową umowę z Cristianem Pavónem, gdzie cenę ewentualnej sprzedaży wyceniono na aż 30 milionów dolarów!

To nowa najwyższa klauzula odejścia w dziejach argentyńskiego futbolu. Wzrosła ona z 18 milionów „zielonych” do aż 30 mln $. Oczywiście analogicznie, jak w przypadku Benedetto uwzględniono także znaczną podwyżkę wynagrodzenia. Umowa będzie obowiązywać do lipca 2022 roku.

Od tej chwili Pavón jest trzecim najlepiej opłacanym zawodnikiem Boca, a Benedetto drugim. Najwyższe zarobki wśród mistrzów Argentyny, jak i w całej lidze inkasuje oczywiście Fernando Gago.

Pavón już od dłuższego czasu przykuwa do siebie uwagę europejskich klubów. Skrzydłowy, który zdobył jedynego gola w ostatnim meczu towarzyskim z hiszpańskim Villarreal CF jeszcze pod koniec czerwca znalazł się blisko transferu do Rosji, gdzie chciał go sprowadzić Zenit Sankt Petersburg.

Ostatecznie transakcja nie doszła do skutku, ponieważ prezes Daniel Angelici za swojego gwiazdora zażyczył sobie więcej, aniżeli wpisane w umowę 18 milionów dolarów. Ponadto istniało ryzyko, iż rosyjski klub nie zapłaci od razu uzgodnionej kwoty. Teraz, ponad miesiąc później od upadku negocjacji zarząd Boca wyznaczył nową klauzulę odejścia, jaka może odstraszyć potencjalnych nabywców. Tak czy inaczej 21-latek wychowany w Talleres może stać się nowym, zdecydowanie najdroższym piłkarzem w historii Primera División de Argentina.

Comments are closed.