Ábila w Boca i wypożyczony do Huracánu

Oficjalnie do skutku doszedł transfer Ramóna Ábili! Najpopularniejszy klub Argentyny wykupił połowę karty zawodniczej 27-letniego snajpera, a następnie wypożyczył go na najbliższe półrocze do Huracánu, gdzie futbolista ten w latach 2014-2016 wypłynął na szerokie wody.

Ponieważ transfer Ricardo Centurióna, który mógł być wart prawie 6 milionów dolarów nie wypalił, to Boca Juniors dysponując większymi funduszami nie szczędziła pieniędzy na Ábilę – by pozyskać połowę karty napastnika o przydomku „Wanchope” od brazylijskiego Cruzeiro wyłożyła 1,6 miliona dolarów (które zespół z Belo Horizonte był dłużny Huracánowi za jego ubiegłoroczny transfer) + dała im na półtoraroczne wypożyczenie młodego Alexisa Messidoro.

Aczkolwiek pierwotnie pod koniec lipca transfer nie mógł zostać zrealizowany, bowiem zarząd Huracánu stwierdził, iż nie wypożyczy swojego dawnego snajpera z Boca, jeśli „Xeneizes” nie zgodzą się wykupić połowy karty Ábili należącej do nich. Ostatecznie bez spełnienia ów wymogu udało się wypożyczyć napastnika do jego byłego klubu.

Ponieważ obecnie trener Guillermo Barros Schelotto posiada w swojej kadrze dwóch dobrych wysuniętych napastników – Darío Benedetto i Waltera Bou, zaś o Ábili wcale nie marzył (prezes Angelici sprowadził go wbrew woli sztabu szkoleniowego, aby wspomóc finansowo Huracán, bowiem jest członkiem tamtejszego klubu kibica), to masywny łowca goli po zaliczeniu testów medycznych został wypożyczony na stare śmieci do końca bieżącego roku.

Comments are closed.