AfA zwiększy klubom limity dla cudzoziemców!

Nazywasz się Daniel Angelici? Masz w kadrze swojego klubu osiągniętą maksymalną liczbę obcokrajowców, a chcesz sprowadzić do drużyny jeszcze jednego? Żaden problem poprosić AfA o zwiększenie dozwolonej ilości „stranieri” w argentyńskich klubach!

Prezes Boca Juniors pragnie za wszelką cenę skaptować do ekipy „Xeneizes” 21-letniego urugwajskiego pomocnika Nahitana Nándeza. Negocjacje z jego obecnym zespołem – Peñarolem są już dopięte na ostatni guzik. Szefowie obu klubów twierdzą, iż transakcja jest przesądzona w 95%.

Jedynym szkopułem jest liczba piłkarzy spoza Argentyny, jaką można zatrudnić u siebie. Dotychczas wynosiła ona cztery, a mistrzowie kraju tanga mają zrzeszonych czterech Kolumbijczyków u siebie (są nimi Edwin Cardona, Frank Fabra, Wílmar Barrios i Sebastián Pérez).

Ale ponieważ Angelici jest jednym z wiceprezesów AfA, to nakłoni innych rządców federacji, by rozszerzyć ten limit obcokrajowców do pięciu! Tym samym również inne teamy argentyńskiej Superligi będą miały większe pole do popisu na arenie mercado, natomiast z realizacją transferu Nándeza nie będzie trzeba czekać do stycznia.

Obecne okienko transferowe w Argentynie trwa do 27 sierpnia, więc zostało jeszcze wiele czasu do odpowiedniego wzmocnienia swoich drużyn. 

Comments are closed.