D(russia), czyli szaleństwa Gazpromu

Wicelider klasyfikacji strzelców obecnego sezonu ligi argentyńskiej, czyli Sebastián Driussi obecnie jest jednym z siedmiu piłkarzy River Plate zamieszanych w aferę dopingową. W ostatniej kolejce nie wystąpi, a przed ewentualnymi konsekwencjami zażywania niedozwolonych środków szybko ucieka, bowiem przenosi się do rosyjskiego Zenitu Sankt Petersburg.

Oligarchowie ze stadionu Krestowskiego zapłacą 15 milionów euro za ten transfer, czyli kwotę równą klauzuli odejścia 21-latka. Driussi podpisze pięcioletni kontrakt z Zenitem. W minionym sezonie ligowym utalentowany napastnik zdobył 17 goli w 29 meczach (do tego zanotował jeszcze trzy gole w tegorocznej Copa Libertadores oraz jednego w krajowym pucharze) i najprawdopodobniej zostanie wicekrólem strzelców.

Na tym raczej nie dość głośnych transferów rosyjskiej drużyny, którą przejął Roberto Mancini. Klub zarządzany przez Gazprom może rozkupić włoską AS Romę. Również za 15 milionów euro planuje skaptować innego Argentyńczyka – Leandro Paredesa oraz wyłożyć aż 30 milionów euro na greckiego obrońcę stamtąd – Konstantinosa Manolasa.

Kibicom „Giallorossi” można zadedykować rymowankę: Przechadzam się przez rzymskie uliczki i jakiś chłód od wschodu czuję – to Staliniec Leningrad was rozkupuje. Potem idę na plac św. Piotrasa, pytam się miejscowego prymasa: „Co budżet Romy napędza?” – On na to: „Gazpromowa kasa”.

Zenit po niezbyt udanej dla nich ostatniej kampanii, gdzie nie uczestniczył w Lidze Mistrzów, nie awansował do następnej edycji elitarnych rozgrywek, odpadł już w 1/16 finału Ligi Europy, zaś walkę o mistrzowski tytuł sromotnie przegrał ze znienawidzonym Spartakiem Moskwa i ostatecznie ukończył sezon z pustymi rękoma szykuje teraz potężne wzmocnienia, zamierza dążyć do odbudowy swojej potęgi.

1 Comment to "D(russia), czyli szaleństwa Gazpromu"

  1. RobsonUnited's Gravatar RobsonUnited
    25 czerwca 2017 - 19:33 | Permalink

    Szkoda Leo Paredesa, ale spokojnie. Roma wie co robi, Gerson czeka na swoją szansę, a to nie jest tak zły piłkarz jak się go maluje. Poza tym trio DDR – Ninja – Strootman jak jest zdrowa to trzyma w ryzach środek pola aż miło. FORZA ROMA! 😉

Comments are closed.