Bauza i Maradona w Emiratach!

Krótko trwał czas bezrobocia dla Edgardo Bauzy zwolnionego miesiąc temu z reprezentacji Argentyny za kiepskie wyniki podczas eliminacji Mistrzostw Świata. „El Patón” został nowym selekcjonerem reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich! Do kraju nad Zatoką Perską wyruszył również inny eks-trener argentyńskiej kadry, czyli Diego Maradona.

Niechlubny symbol argentyńskich kompromitacji w walce o nadchodzący Mundial, czyli Bauza dwukrotnie podczas swej trenerskiej kariery zdobył Copa Libertadores (sensacyjnie w 2008 dla ekwadorskiego LDU Quito oraz w 2014 z rodzimym San Lorenzo de Almagro). Rok temu doprowadził brazylijskie São Paulo FC do półfinału Pucharu Wyzwolicieli, po czym zanotował krótki i nieudany epizod za sterami „Albicelestes”.

Będzie to jego druga przygoda na Bliskim Wschodzie – w 2009 roku krótko dowodził saudyjskim klubem Al-Nassr. Podpisał kontrakt z federacją piłkarską ZEA do lutego 2019 roku, czyli do zakończenia najbliższego Pucharu Azji, gdzie Emiratczycy będą gospodarzami.

Nad Zatokę Perską trafił również sam Diego Maradona. Niegdysiejszy bóg futbolu został szkoleniowcem lokalnego drugoligowca Al-Fujairah. Oczywiście jego zadaniem od nowego sezonu będzie awans z ów klubem do najwyższej klasy rozgrywkowej ZEA. Kiedy Maradona opuścił reprezentację Argentyny po Mundialu 2010 zaliczył tylko jeden trenerski epizod – w 2011 roku przez krótki czas opiekował się tamtejszym Al-Wasl.

„El Diego” będzie pracował w Azji na dwa etaty. Na początku bieżącego roku podpisał także umowę, wedle której zobowiązał się pomóc Chińczykom przy promocji futbolu w Państwie Środka (wsparcie szkoleniowe klinik sportowych w chińskich szkołach).

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich obecnie mamy zatrudnionych łącznie trzech argentyńskich trenerów, gdyż wspomnianym Al-Wasl od czerwca ubiegłego roku dowodzi Rodolfo Arruabarrena, który w 2015 zdobył krajowy dublet (mistrzostwo kraju i Copa Argentina) z Boca Juniors.

Popularny „Vasco” został doceniony przez szejków. W sezonie 2016/2017 najpewniej zdobędzie z Al-Wasl wicemistrzostwo kraju (do końca sezonu została jedna kolejka) i zakwalifikuje się do azjatyckiej Ligi Mistrzów. Niedawno przedłużył o rok umowę z dubajczykami. 

Comments are closed.