Podsumowanie zawodników ligi argentyńskiej w eliminacjach MŚ, cz.14

Podsumowanie występów piłkarzy zrzeszonych aktualnie w klubach Primera Division de Argentina podczas czternastej kolejki południowoamerykańskich eliminacji do Mundialu 2018. Spośród grona powiększonego z dziesięciu do czternastu za sprawą dokooptowań Edgardo Bauzy wystąpiło czterech zawodników, ale tylko jeden od początku starcia.

Oto podsumowanie:

• Marcos Acuña (Argentyna, Racing Club) – wszedł na ostatnie 20 minut meczu Boliwia vs Argentyna (2:0). Niczego ciekawego nie pokazał.
  • Lucas Alario (Argentyna, River Plate)cały mecz Boliwia vs Argentyna (2:0) na ławce rezerwowych.
  • Mariano Andújar (Argentyna, Estudiantes La Plata) – cały mecz Boliwia vs Argentyna (2:0) na ławce rezerwowych. Zarobił żółtą kartkę jako rezerwowy za nadmierne protestowanie arbitrowi.
  • Wílmar Barrios (Kolumbia, Boca Juniors) cały mecz Ekwador vs Kolumbia (0:2) na ławce rezerwowych.
  • Martín Campaña (Urugwaj, Independiente) – cały mecz Peru vs Urugwaj (2:1) na ławce rezerwowych.
  • Matías Caruzzo (Argentyna, San Lorenzo) – rozegrał około 55 minut spotkania Boliwia vs Argentyna (2:0). Wszedł w 36 minucie za kontuzjowanego Ramiro Funesa Moriego i raczej nie może być zadowolony ze swojej postawy w debiucie dla kadry „Albicelestes”.
  • Mathías Corujo Díaz (Urugwaj, San Lorenzo) – cały mecz Peru vs Urugwaj (2:1) na ławce rezerwowych.
  • Paulo Díaz (Chile, San Lorenzo) – wszedł na boisko w 89 minucie, czyli na samą końcówkę meczu Chile vs Wenezuela (3:1). Mimo krótkiego okresu spędzonego na boisku zdążył ujrzeć żółtą kartkę za faul.
  • Frank Fabra (Kolumbia, Boca Juniors) – nie załapał się do kadry meczowej.
  • Iván Marcone (Argentyna, Lanús) cały mecz Boliwia vs Argentyna (2:0) na ławce rezerwowych.
  • Arturo Mina (Ekwador, River Plate) rozegrał pełne 90 minut spotkania Ekwador vs Kolumbia (0:2). Kiepski występ, szczególnie zawinił przy pierwszym golu dla rywala.
  • Jorge Moreira (Paragwaj, River Plate) – nie załapał się do kadry meczowej.
  • Néstor Ortigoza (Paragwaj, San Lorenzo) – cały mecz Brazylia vs Paragwaj (3:0) na ławce rezerwowych. Po meczu ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery, uzasadniając tę decyzję brakiem motywacji do dalszych występów w kadrze.
  • Javier Pinola (Argentyna, Rosario Central) cały mecz Boliwia vs Argentyna (2:0) na ławce rezerwowych.