Copa Sudamericana 2017 za pasem!

W tym tygodniu rozpoczynają się rozgrywki Copa Sudamericana, czyli drugiego najważniejszego klubowego turnieju Ameryki Południowej. Mecze i rewanże pierwszej rundy eliminacyjnej rozłożone zostały w czasie od ostatniego dnia lutego aż do pierwszych dni czerwca. Par na pierwszym etapie zmagań jest aż 22, zatem w najbliższym i kolejnym tygodniu odbędzie się odpowiednio po 11 spotkań.

Wtorek/Środa, 28 lutego/1 marca:

 • 23:15, Boston River [URU] vs Comerciantes Unidos [PER] – starcie anonimów z Urugwaj i Peru, wszystko jest możliwe.
 • 23:15, O’Higgins [CHI] vs Fuerza Amarilla [ECU] – O’Higgins z doświadczeniem na kontynentalnych salonach powinien uzyskać zwycięstwo nad ekwadorskim debiutantem w międzynarodowych rozgrywkach.
 • 1:45, Deportivo Cali [COL] vs Sportivo Luqueño [PAR] – jedno z ciekawszych starć, gdzie będący w kryzysie kolumbijski potentat będzie musiał okiełznać wymagającego paragwajskiego prowincjusza, który doszedł aż do półfinału CS w edycji 2015.
 • 1:45, LDU Quito [ECU] vs Defensor Sporting [URU] – hit tygodnia, bowiem zetrą się dwie drużyny ze sporą wprawą na kontynentalnej arenie, choć LDU będzie teraz minimalnym faworytem ze względu przewagi górskich wysokości w swoim mieście Quito.

Środa/Czwartek, 1/2 marca:

 • 23:15, Deportivo Anzoátegui [VEN] vs Huracán [ARG] – Huracán jest zdecydowanym faworytem tego dwumeczu, ale „El Globo” w niedalekiej przeszłości często mieli pecha do Wenezuelczyków, więc muszą mieć się na baczności. Tym bardziej, iż do boju przystąpią bez czterech istotnych graczy – Marcosa Díaza, Federico Mancinelliego, Matíasa Fritzlera oraz Mauro Bogado, który zostali zdyskwalifikowani przez CONMEBOL na jeden pucharowy mecz za atakowanie sędziego po meczu 1/8 finału zeszłorocznej Copa Libertadores, gdzie wenezuelski (o zgrozo!) rozjemca wypaczył rezultat na korzyść rywali.
 • 23:15, Nacional Potosí [BOL] vs Sport Huancayo [PER] – starcie górali z Boliwii i Peru, ciężko tu wskazać pretendenta do awansu.
 • 1:45, Palestino [CHI] vs Atlético Venezuela [VEN] – Palestino w poprzedniej edycji CS dotarło aż do ćwierćfinału i raczej nie powinni mieć kłopotów z przejściem wenezuelskiego outsidera.
 • 1:45, Racing Club [ARG] vs Rionegro Águilas [COL] – Racing ostatnimi czasy prezentował słabą formę, ale może dojdą do siebie po zmianie trenera i długiej przerwie w rozgrywkach, a ze średniakiem ligi kolumbijskiej raczej powinni się otrząsnąć.

Czwartek/Piątek, 2/3 marca:

 • 22:00, Juan Aurich [PER] vs Arsenal de Sarandí [ARG] – ciężki wyjazd do Peru dołującego na arenie ligowej Arsenalu, nie będzie łatwo o awans do następnej rundy drużynie Humberto Grondony.
 • 23:15, Cerro Porteño [PAR] vs FC Caracas [VEN] – Cerro Porteño to półfinalista zeszłej Sudamericany, wielki nieobecny tegorocznej Copa Libertadores i chyba każdy oczekuje po nich bezkompromisowego awansu przeciwko słabym w klubowym futbolu Wenezuelczykom.
 • 1:45, Deportes Tolima [COL] vs Bolívar [BOL] – faworytem tu jest Bolívar, czyli kolejny sensacyjny nieobecny CL 2017, aczkolwiek kolumbijski oponent tanio skóry nie sprzeda i nie zdziwię się, jeśli to Deportes Tolima okaże się lepsza.

Comments are closed.