Rząd: 530 mln pesos za rozwiązanie umowy!

Wznowienie rozgrywek ligi argentyńskiej utrudnia ciągle obowiązująca umowa AfA z rządowym programem Fútbol Para Todos. Przedstawiciele argentyńskiego rządu nie zamierzają rozwiązać jej za darmo, a obowiązuje ona aż do 2019 roku. Wczoraj w Casa Rosada (domu prezydenta Argentyny) odbyło się posiedzenie członków Komisji Normalizującej AfA z reprezentantami Mauricio Macriego, czyli obecnego prezydenta kraju srebra. Najpewniej rząd otrzyma żądane pieniądze od szefów argentyńskiej federacji piłkarskiej za likwidację FPT.

Rząd Argentyny oczekuje 530 milionów pesos za wcześniejsze rozwiązanie Fútbol Para Todos, czyli takiej kwoty, jaką dotychczas rocznie pobierał z kieszeni podatników na funkcjonowanie programu umożliwiającego darmowe oglądanie meczów pierwszej i drugiej ligi argentyńskiej w Internecie.

AfA na spotkaniu reprezentowały następujące osoby: Armando Pérez (szef Komisji Normalizującej), Rodolfo D’Onofrio (prezes klubu River Plate), Claudio Tapia (prezes klubu Barracas Central i główny kandydat na nowego prezesa AfA), Hugo Moyano (prezes klubu Independiente), Nicolás Russo (prezes klubu Lanús), Alejandro Nadur (prezes klubu Huracán) i Víctor Blanco (prezes klubu Racing Club).

Interesów rządu bronili na posiedzeniu Fernando Marín (nadzorca programu rządowego Fútbol Para Todos) i Fernando de Andreis (sekretarz generalny prezydenta, a jednocześnie osoba odpowiedzialna w godzinach pracy za przygotowywanie kawy Macriemu).

Fotografia z zebrania – Mauricio Macri był obecny tylko na obrazie w pomieszczeniu konferencyjnym, ponieważ w tym samym czasie musiał odbyć ważny turniej golfowy.

Kompromis między AfA, a rządem argentyńskim wypracowany w 2009 roku przez poprzedni rząd, dowodzony przez byłą prezydent Cristinę Fernández de Kirchner zakończył się w połowie minionego roku, o czym poinformował sam Mauricio Macri. Kwestia Fútbol Para Todos ciągle jednak tworzy problemy, które jak się okazuje utrudniają organizację sezonu ligowego.

Dnia 20 lutego planuje się zakończenie przetargu na sprzedaż praw do transmitowania ligi argentyńskiej. Uczestniczą w nim trzy stacje TV – Turner-Fox, ESPN i Consor.

Co ciekawe prezes Racingu Club – Víctor Blanco poinformował, że istnieje jeszcze szansa na wznowienie ligowych zmagań w lutym, a konkretniej podczas ostatniego weekendu miesiąca (25-26 lutego) – o ile wspomniany przetarg zakończy się sukcesem. Obecnie restart rozgrywek ligowych jest zaplanowany na 3 marca.

Comments are closed.