Brazylia ze szczęściem w eliminacjach CL

Dwa środowe rewanże rundy eliminacyjnej Copa Libertadores 2017 zakończyły się pomyślnie dla klubów brazylijskich. Zarówno Botafogo, jak i Atlético Paranaense drużynami szczególnie lepszymi od swoich rywali nie były, ale dopisała im fortuna. Jakoś wymęczyły awans do decydujących starć o awans do fazy grupowej.

Colo-Colo [CHI] vs Botafogo [BRA] 1:1 (1:0)

Gole - 1:0 Emerson dos Santos (3′ – samobój), 1:1 Rodrigo Pimpão (81′)

Pierwszy mecz – 1:2, awans Botafogo

Po wymęczonym zwycięstwie 2:1 u siebie przed tygodniem, teraz „Fogão” męczyli się niemiłosiernie w Chile przeciwko Colo-Colo. Ostatecznie mimo samobója u wstępu zawodów, który mógł ich wyautować z dalszych rozgrywek jakoś zdołali przecisnąć się dalej.

Blisko końca zawodów, w 81 minucie rezerwowy Rodrigo Pimpão uradował drużynę z Rio de Janeiro. Dobił futbolówkę do bramki po nieudanej interwencji doświadczonego goalkeepera Justo Villara, wyrównując stan rywalizacji i zapewniając Brazylijczykom upragnioną kwalifikację.

W następnej rundzie Botafogo może zmierzyć się przeciwko finaliście zeszłorocznej CL, czyli Independiente del Valle lub sprawdzić ile dało Olimpii Asunción niezłe uzbrojenie składu w styczniu.

Colo-Colo poprzednie sześć swych udziałów w Pucharze Wyzwolicieli (2008, 2009, 2010, 2011, 2015 i 2016) kończyło na fazie grupowej, lecz w tym roku przerwali długą serię i nie doszli nawet do ów etapu….

*****************************************************************************

Millonarios [COL] vs Atlético Paranaense [BRA] 1:0 (0:0), rzuty karne – 2:4

Gol - Jhon Duque (59′)

Pierwszy mecz – 0:1, awans Atlético Paranaense

„Furacão” potrzebowali rzutów karnych, aby dostać się do dalszych zmagań. Millonarios odrobili deficyt bramkowy z pierwszego meczu, ale podczas wielkiej próby nerwów zwycięzcy okazali się Brazylijczycy.

Rywalem Atlético Paranaense w kolejnym etapie turnieju najpewniej będzie peruwiański Universitario, z którym walczyli już o fazę grupową w roku 2014 – wtedy też awansowali po rzutach karnych!

Pierwsze mecze decydującej rundy eliminacyjnej za tydzień!