Liga wróci trzeciego marca

Walne Zgromadzenie AfA ustaliło na wczorajszym posiedzeniu, iż rozgrywki ligi argentyńskiej zostaną wznowione w pierwszy weekend marca. Główną barierą, która opóźniła restart czempionatu o aż miesiąc jest brak jakiejkolwiek umowy o sprzedaży praw telewizyjnych, a kluby argentyńskie nie mogą płynnie funkcjonować gospodarczo bez dochodów z transmisji meczów.

Stacja, która wykupi prawa do pokazywania spotkań Primera División de Argentina oraz drugiej ligi zapłaci około 1,2 miliarda pesos. Ta kwota zostanie rozdzielona między kluby, którym zastrzyk finansowy pomoże uregulować długi i poradzić sobie z bieżącymi wydatkami, jakie są ponoszone w ramach organizacji boiskowych starć.

Przetarg na sprzedaż praw TV odbędzie się 9. lutego, a wezmą w nim udział trzy stacje: Fox-Turner, ESPN i Consor. Do dnia 20. lutego Komitet Wykonawczy AfA przeanalizuje każdą propozycję i wybierze najlepszą z nich.

Swoją drogą, na górnym zdjęciu ukazana jest Adidas Argentum 2017 – nowa piłka meczowa argentyńskich rozgrywek krajowych.

Comments are closed.